Co za szalony mecz przy Kałuży. Cracovia wygrała z Górnikiem. Goście obejrzeli dwie czerwone kartki (VIDEO)

Data dodania: 24-08-2024 19:31

Dwie czerwone kartki obejrzeli piłkarze Górnika Zabrze w meczu wyjazdowym z Cracovią. Z boiska wylecieli stoperzy goście - Rafał Janicki i Kryspin Szcześniak. Zabrzanie, którzy dwa razy prowadzili przy Kałuży, zeszli z murawy pokonani.

Cracovia po dwóch wygranych - z Koroną Kielce i Jagiellonią Białystok - na wyjeździe wróciła na swój stadion, gdzie poprzednio uległa Widzewowi Łódź i w tym sezonie nie wygrała, bo w 1. kolejce tylko zremisowała z Piastem. Ekipa Dawida Kroczka miała nadzieję na ogranie Górnika Zabrze, ale przecież ten tylko na inaugurację uległ Lechowi Poznań, a potem zanotował 2 wygrane i 2 remisy.

Pasy miały swój plan na spotkanie, lecz agresywna gra nie przyniosła efektów. Z kolei Górnik w 20. minucie zaskoczył gospodarzy. Zagrali krótko z rzutu rożnego, piłka trafiła do Damiana Rasaka i ten trafił na 1:1. Cracovia szybko wyrównała. W 26. minucie Bejamin Kallman zagrał do Filipa Rózgi, który pokonał Michała Szromnika.

Cracovia wyrównała, ale szybko pozwoliła Górnikowi wrócić na prowadzenie. W 33. minucie Taofeek Ismaheel, który wcześniej zanotował asystę, strzelił gola, wykorzystując wrzutkę Erika Janży oraz błąd Arttu Hoskonena.

Po przerwie Cracovia podkręciła tempo i zaatakowała. Szybko piłkę do siatki wbił Benjamin Kallman, ale sędzia nie uznał gola z powodu spalonego. W 57. minucie Fin ruszył do kolejnego ataku. Wychodził sam na sam z bramkarzem zabrzan, ale został sfaulowany przez Rafała Janickiego. Sędzia Paweł Malec nie miał wątpliwości i wyrzucił zawodnika gości z boiska. Górnik został w dziesiątkę.

Osłabiony Górnik dał się zepchnąć do jeszcze głębszej defensywy. W 64. minucie z bliska piłkę do siatki wpakował Jakub Jugas, ale przy okazji trafił się w rękę i gol nie mógł zostać uznany. W 73. minucie nie było już przeciwskazań do zaliczenia bramki. Ajdin Hasić dostał piłkę, oszukał Szcześniaka i wypracował sobie pozycję do skutecznego strzału.

Już 5 minut później Cracovia prowadziła. Mikkel Maigaard dośrodkował z rzutu rożnego, a Virgil Ghita uderzył głową. Piłka po odbiciu od Manu Sancheza wylądowała w siatce!

Kilka chwil później sędzia podyktował rzut karny dla Cracovii. Po analizie VAR anulował swoją decyzję, ale wyrzucił za to z boiska Szcześniaka, który faulował Rózgę jednak przed "szesnastką". Potem jeszcze arbitrzy analizowali zagranie piłki ręką przez bramkarza Górnika poza polem karnym, jak się wydawało, ale nie znaleźli podstaw do tego, by pokazać gościom trzecią czerwoną kartkę. Ostatecznie Cracovia wygrała 3:2.

W tabeli Cracovia ma po 6 kolejkach 13 punktów i przynajmniej na moment wskoczyła na fotel lidera, a to czy na nim pozostanie zależy od Legii Warszawa, Pogoni Szczecin i Lecha Poznań. Te dwa ostatni zagrają w tej kolejce między sobą. Górnik plasuje się z 8 oczkami na 9. pozycji. W następnej kolejce Cracovia jedzie do Radomiaka Radom, a zabrzanie podejmą Lechię Gdańsk.

Mecz 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy
CRACOVIA - GÓRNIK ZABRZE 3:2
Bramki: Filip Rózga 26, Ajdin Hasić 73, Manu Sánchez 78 sam. - Damian Rasak 20, Taofeek Ismaheel 33
Cracovia: 27. Henrich Ravas - 25. Otar Kakabadze, 24. Jakub Jugas, 22. Arttu Hoskonen (46. 14. Ajdin Hasić), 5. Virgil Ghiță, 19. Davíð Kristján Ólafsson (65. 16. Bartosz Biedrzycki) - 18. Filip Rózga (87. 17. Mateusz Bochnak), 6. Amir Al-Ammari (65. 11. Mikkel Maigaard), 8. Jani Atanasov (65. 88. Patryk Sokołowski) - 7. Mick van Buren, 9. Benjamin Källman
Górnik: 25. Michał Szromnik - 22. Manu Sánchez, 27. Dominik Szala, 26. Rafał Janicki, 64. Erik Janža - 11. Taofeek Ismaheel (58. 15. Norbert Wojtuszek), 6. Damian Rasak, 8. Patrik Hellebrand (75. 16. Paweł Olkowski), 17. Kamil Lukoszek (65, 41. Sōichirō Kōzuki) - 44. Aleksander Buksa (75. 20. Josema), 7. Luka Zahovič (59. 5. Kryspin Szcześniak)
Żółte kartki: Kakabadze - Janža.
Czerwone kartki: Rafał Janicki (57. minuta, Górnik, za faul taktyczny), Kryspin Szcześniak (84. minuta, Górnik, za faul taktyczny)
Sędziował: Paweł Malec (Łódź)
Widzów: 10 106