Lewandowski nie mógł trafić do siatki. Zmarnował kilka szans, ale w końcu dał FC Barcelona cenną wygraną (VIDEO)

Data dodania: 24-08-2024 21:27

Robert Lewandowski dołożył kolejnego gola na swoje konto na początku sezonu w LaLiga. Polski snajper FC Barcelona miał problemy ze skutecznością w spotkaniu z Athletic  Bilbao, ale w końcu trafił do siatki i dał Dumie Katalonii wygraną 2:1. Lewy ma na koncie 3 bramki w 2 meczach sezonu 2024-2025.

Barcelona w 1. kolejce pokonała Valencię na wyjeździe, a w 2. serii spotkań podejmowała Athletic Bilbao. Jeszcze bez Daniego Olmo, którego po wielkim transferze nie może zarejestrować ze względu na zapisy finansowego fair play i bez... Nico Williamsa, którego chciała pozyskać, ale ten postanowił jednak zostać w Bilbao.

Williams zaczął mecz w podstawowym składzie Athletic, ale niewiele w Katalonii tym razem pokazał. Pierwszy błysnął inny mistrz Europy Lamine Yamal. Nastoletnia gwiazda Barcelony już w 24. minucie uderzył świetnie z dystansu i trafił na 1:0.

Kilka chwil później szansę miał Lewandowski. Zabrakło mu jednak precyzji, bo trafił jedynie w słupek.

W końcówce I połowy wydarzyło się sporo w obu polach karnych. Najpierw padł w szenastce Dumy Katalonii Berenguer, a po chwili z drugiej strony boiska wyłożył się Lewandowski. Sędzia Gil Manzano nie gwizdał, ale po analizie VAR okazało się, że w obu przypadkach źle ocenił sytuację. Za jeden i drugi faul należał się rzut karny, ale że pierwsze miało miejsce przewinienie w polu karnym Barcy, to goście otrzymali jedenastkę. Wykorzystał ją Oihan Sancet i do przerwy był remis.

Po przerwie zarysowała się przewaga Barcelony. Gospodarze atakowali. Dwie okazje miał Lewandowski, ale najpierw w 57. minucie znowu trafił w słupek, a potem jego strzał obronił bramkarz.

Kapitan reprezentacji Polski w końcu się wstrzelił. W 75. minucie Lewandowski dostał piłkę w polu karnym i posłał ją do siatki na 2:1.

Dla Lewandowskiego to 3. gol w sezonie. Polak otwiera już klasyfikację strzelców. Po 2 trafienia mają Aspas, Danjuma i Sancet. FC Barcelona z 6 punktami jest wiceliderem tuż za Celtą Vigo.

W następnej kolejce Barcelona zagra na wyjeździe z Rayo Vallecano.