Wielki talent wszedł z ławki i w debiucie strzelił gola dla Realu. Królewscy odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w LaLiga (VIDEO)

Data dodania: 25-08-2024 20:56

Real Madryt pokonał w 2. kolejce Real Valladolid i odniósł pierwsze w sezonie zwycięstwo w LaLiga. Królewscy nie mogli do przerwy złamać rywala, ale w II połowie strzelili trzy gole. Wynik na 3:0 ustalił debiutujący w Los Blancos, wprowadzony z ławki rezerwowych 18-letni Endrick.

Do przerwy Real Madryt nie zachwycał. Gospodarze oddali w I połowie zaledwie jeden celny strzał. W pierwszym kwadransie uderzył Kylian Mbappe, ale bez efektu w postaci zmiany wyniku.

Po zmianie stron Los Blancos mocniej zaatakowali i w 50. minucie już prowadzili. Z rzutu wolnego uderzył Fede Valverde i zrobiło się 1:0.

Potem goście z Valladolid mieli swoje szanse, ale po uderzeniu Meseguery na posterunku był Thibaut Courois, a po Moro w 58. minucie koszmarnie przestrzelił. Z drugiej strony podwyższenia wyniku szukali Rodrygo i Mbappe, ale nic nie wskórali.

Mecz rozstrzygnęli zmiennicy Królewskich. W 82. minucie po dograniu Edera Militao na 2:0 podwyższył Brahim Diaz, a w doliczonym czasie gry autor drugiej bramki zagrał do debiutującego w Realu Endricka i 18-letni napastnik uderzył świetnie na 3:0!