Lech po VAR uratował remis z Jagiellonią. Trzeci mecz z rzędu kibice w Poznaniu nie obejrzeli wygranej Kolejorza

Data dodania: 20-09-2019 22:38

Trzeciego meczu z rzędu u siebie nie potrafił wygrać Lech Poznań. Kolejorz po dwóch porażkach zremisował z Jagiellonią Białystok, a punkt zapewnił sobie po kontrowersyjnym rzucie karnym.

Lech u siebie przegrał ze Śląskiem i Cracovią, a Jagiellonia nie należy do ekip, które do Poznania przyjeżdżają jak na pożarcie. Dwa ostatnie spotkania wygrała, a w ostatnich pięciu wizytach przy Bułgarskiej odniosła cztery zwycięstwa.

Teraz było blisko kolejnej, bo Duma Podlasia po świetnym podaniu Bidy do Klimali prowadziła od 24. minuty starcia. Akcja została zapoczątkowana po stracie Lecha w środku pola.

Kolejorz odpowiedział w 39. minucie. Paweł Tomczyk pewnym strzałem skierował piłkę do siatki z rzutu karnego. Jedenastka została podyktowana po analizie VAR. Zdaniem sędziego Tomasza Musiała Kostal zagrał piłkę ręką w polu karnym po tym, jak gospodarze mieli rzut wolny.

Do przerwy było 1:1, a po zmianie stron gole nie padły, bo tempo gry spadło. Lech i Jagiellonia podzieliły się punktami. W efekcie po 9 kolejkach Jagiellonia z 16 punktami jest na 2. pozycji, ale może ją stracić na rzecz Cracovii, Legii lub Śląska Wrocław. Lech z 12 oczkami plasuje się na 8. pozycji i może spaść do drugiej części tabeli.