Fortuna 1. Liga. Derby Łodzi na remis! Emocji jednak było bardzo dużo. Kapitalnego gola z przewrotki strzelił Ricardinho (VIDEO)

Data dodania: 06-03-2021 14:53

W sobotnim derbowym meczu Fortuna 1. Ligi ŁKS Łódź zremisował z Widzewem Łódź 2:2 (0:2). Goście prowadzili, ale potem dali sobie strzelić dwa gole.

Mecz od samego początku był bardzo emocjonujący, ale w pierwszej połowie przewagę miał zespół gości. W 25. minucie Widzew wyszedł na prowadzenie za sprawą Krystiana Nowaka, który wykorzystał błąd obrońców ŁKS-u i Arkadiusza Malarza. Nowak po prostu minął zawodników gospodarzy i wpakował piłkę do pustej bramki. Chwilę później, dokładnie w 29. minucie wynik podwyższył Michael Ameyaw. Pomocnik z bliskiej odległości pokonał Malarza po dobrym dośrodkowaniu Łukasza Kosakiewicza.

Potem zespół Wojciecha Stawowego wziął się w garść. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Pirulo. Hiszpan dostał piłkę w polu karnym i  pewnym uderzeniem pokonał Jakuba Wrąbla. Drużyna Stawowego przejęła inicjatywę i praktycznie przez całą drugą połowę atakowała swoich rywali. Dopiero pod koniec meczu ŁKS doprowadził do wyrównania. Kapitalnego gola z przewrotki w 85. minucie strzelił Brazylijczyk Ricardinho.