Patryk Klimala pokonał dwa razy Gabriela Sloninę. "W chu... zrobiłeś" (VIDEO)

Data dodania: 01-05-2022 8:33
Patryk Klimala pokonał dwa razy Gabriela Sloninę.

Patryk Klimala strzelił dwa gole dla New York Red Bulls w meczu z Chicago Fire. Polski napastnik pokonał Gabriela Sloninę, bramkarza polskiego pochodzenia, w 75. i 90. minucie, dając Bykom wygraną na Soldier Field 2:1.

Klimala nie był jeszcze na murawie, gdy Fire objęli prowadzenie. W 17. minucie Xherdan Shaqiri trafił do siatki z rzutu karnego i gospodarze prowadzili z New York Red Bulls.

W przerwie na boisku pojawił się Klimala. W 75. minucie Polak wyrównał. Prawą stroną ruszył znany z Legii Warszawa Luquinhas i zagrał do Klimali, który uderzył z obrębu pola karnego, z okolic 12. metra, i pokonał Sloninę.

Byki poczuły, że mogą jeszcze wyrwać trzy punkty, szczególnie, że z czerwonymi kartkami wylecieli z boiska Jhon Duran i Rafael Czichos. I rzeczywiście w doliczonym czasie gry Red Bulls dostali rzut karny, a Klimala pewnie wykorzystał jedenastkę, dając gościom wygraną 2:1.

Klimala ma w tym sezonie MLS 9 meczów, 3 gole i 3 asysty.

Po meczu Klimala przybił piątkę z Gabrielem Sloniną. Młody bramkarz Chicago Fire, który wciąż pozostaje kandydatem do gry w polskiej reprezentacji, w krótkich słowach ocenił wykonanie rzutu karnego przez napastnika. "W chu... zrobiłeś" - stwierdził golkiper po polski.

Poza kadrą meczową Strażaków znalazł się Kacper Przybyłko. New York Red Bulls zajmują pierwsze miejsce w tabeli konferencji wschodniej z dorobkiem 17 punktów w dziewięciu meczach, a Chicago jest na 13. miejscu z 10 punktami w dziewięciu meczach.