Miedź Legnica wciąż w grze o utrzymanie w Ekstraklasie

Data dodania: 19-02-2023 15:47

Miedź Legnica pokonała 2:1 Wisłę Płock w meczu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gospodarze przegrywali po golu Kolara, ale trafienia Henriqueza i Mijuskovica pozwoliły im sięgnąć po trzy punkty i wciąż liczyć się w walce o utrzymanie w elicie.

Goście już w ciągu pierwszych pięciu minut mieli dwie znakomite okazje do objęcia prowadzenia, a piłka po jednym ze strzałów trafiła w słupek. Na pierwszego gola w tym spotkaniu kibice musieli czekać do 22. minuty. Kolar wykorzystał nieporadność obrońców Miedzi i dał Wiśle zasłużone prowadzenie.

Gospodarzom brakowało skuteczności, choć woli walki nie można było im odmówić. Kluczowym momentem była 44. minuta. Bramkarz Wisły popełnił fatalny błąd prokurując rzut karny, a ten dopiero za drugim podejściem wykorzystał Henriquez dając wyrównanie tuż przed przerwą.

Po zmianie stron przy piłce więcej utrzymywali się gracze Wisły, ale to Miedź często stwarzała groźne sytuacje. Gospodarze w końcu dopięli swego w 61. minucie. Po stałym fragmencie gry upragnioną bramkę zdobył Mijusković. Końcowe fragmenty spotkania były bardzo nerwowe w wykonaniu obu zespołów.

Wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie Miedź wywalczyła bardzo ważne trzy punkty. W tym momencie zespół z Dolnego Śląska traci już tylko dwa punkty do bezpiecznej strefy. Wisła Płock natomiast zaliczyła trzecią porażkę z rzędu.