Real w rewanżu też ograł Liverpool FC. Alisson długo trzymał The Reds, ale Karim Benzema znalazł na niego sposób (VIDEO)

Data dodania: 15-03-2023 22:43

Real Madryt przypieczętował swój awans do 1/4 finału Ligi Mistrzów. Królewscy, którzy w pierwszym meczu na Anfield ograli 5:2 Liverpool FC, w rewanżu u siebie pokonał Anglików po raz drugi. Mimo fantastycznych interwencji Alissona piłka raz znalazła drogę do siatki. Bramkę zdobył Karim Benzema.

Juergen Klopp nie miał już nic do stracenia i wystawił ofensywny skład. Musiał liczyć na słabą dyspozycję Realu i "dzień konia" kilku swoich zawodników. Ani jedno, ani drugi się nie wydarzyło, chociaż w 7. minucie Darwin Nunez miał szansę otworzyć wynik. Urugwajczyka zatrzymał jednak Darwin Nunez.

Potem już Real miał więcej sytuacji na zdobycie bramki. Świetnie bronił jednak Alisson. W 14. minucie Brazylijczyk genialnie zatrzymał uderzenie swojego kolegi z reprezentacji. Vinicius Junior znalazł się metr od bramki i dostał piłkę od Antonio Ruedigera, który zgrał futbolówkę po podaniu Toniego Kroosa. Vinicius uderzył i tylko złapał się za głowę po interwencji Alissona.

Bramkarz Liverpool FC następnie zatrzymał też Camavingę, gdy piłkę po uderzeniu Francuza zbił na poprzeczkę.

W I połowie nie brakowało też innych okazji, ale wynik do przerwy brzmiał 0:0. Po zmianie stron Real nie zamierzał forsować tempa przed niedzielnym El Clasico, a Liverpool FC stracił wiarę w odrobienie strat. A jednak mimo tego padł gol. Co prawda Alisson zatrzymał w sytuacji sam na sam Fede Valverde, a Benzema uderzył w dobrej sytuacji nad poprzeczką, ale w 79. minucie Francuz dostał piłkę od Viniciusa i zdobył jedyną bramkę rewanżu.

Real awansował po raz 11. w ostatnich 13 latach do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Z kolei Karim Benzema w fazie pucharowej Champions League strzelił 20 goli w ostatnich 20 meczach. Takie serie.