Próbują uciekać przed strefą spadkową. Podzielili się punktami po szybkich ciosach (VIDEO)

Data dodania: 18-03-2023 15:07

Śląsk Wrocław szybko wyszedł na prowadzenie w meczu ze Stalą Mielec, ale jeszcze szybciej stracił jednobramkową przewagę. Ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami.

Stal jesienią prezentowała się dobrze, ale po wznowieniu rozgrywek w 2023 roku nie potrafi wygrać. Wraz z ostatnim spotkaniem z poprzedniego roku seria bez zwycięstwa ekipy z Mielca wynosi już dziewięć meczów.

We Wrocławiu Stal szybko straciła gola. W 7. minucie po dośrodkowaniu Martina Konczkowskiego piłkę głową do siatki posłał Erik Exposito. Śląsk z prowadzenia cieszył się tylko kilkadziesiąt sekund. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Rauno Sappinena i Estończyk zdobył bramkę na 1:1.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="pl" dir="ltr">Dobry początek meczu we Wrocławiu! ???? Na gola Exposito bardzo szybko odpowiedział Sappinen! ⚽ Dzieje się! ????<br><br>???? Mecz <a href="https://twitter.com/SlaskWroclawPl?ref_src=twsrc%5Etfw">@SlaskWroclawPl</a> ze <a href="https://twitter.com/FksStalMielec?ref_src=twsrc%5Etfw">@FksStalMielec</a> trwa w CANAL+ SPORT i CANAL+ online: <a href="https://t.co/cjXnBgkuOv">https://t.co/cjXnBgkuOv</a> <a href="https://t.co/nDlfvzBoin">pic.twitter.com/nDlfvzBoin</a></p>&mdash; CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) <a href="https://twitter.com/CANALPLUS_SPORT/status/1637061194375651328?ref_src=twsrc%5Etfw">March 18, 2023</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Jeszcze w pierwszej połowie szanse mieli John Yeboah i Exposito ze strony Śląska, a Arkadiusz Kasperkiewicz trafił w poprzeczkę i niewiele zabrakło, by prowadziła Stal. Po zmianie stron najbliższy strzelenia gola był John Yeboah, który w 77. minucie minął nawet Bartosza Mrozka, ale nie trafił piłką do bramki.

W tabeli Stal i Śląsk mają po 25 meczach po 30 punktów i zajmują odpowiednio 11. i 12. miejsce. Strefa spadkowa jest niedaleko. Po przerwie na spotkania reprezentacyjne Stal podejmie w ważnym meczu Jagiellonię, która też walczy o ligowy byt, a Śląsk pojedzie do przedostatniej przed kolejką w stawce Lechii Gdańsk.