Lech Poznań jak towarowy z węglem gonić próbuje Jagiellonię. Kolejorz marzy o mistrzostwie, a znowu zawalił (VIDEO)

Data dodania: 28-04-2024 20:25

Niby Lech Poznań chce gonić Jagiellonię Białystok w tabeli PKO BP Ekstraklasy, ale gra tak, jakby nie chciał. Po raz kolejny nie wykorzystał straty punktów przez lidera. Po remisie Jagi Kolejorz też zdobył tylko punkt, remisując bezbramkowo u siebie z Cracovią.

Lech tylko w kwietniu zremisowałze Stalą Mielec, przegrał z Puszczą Niepołomice oraz wygrał z Pogonią Szczecin i ŁKS Łódź. Teraz rozczarował z Cracovią.

Kolejorz niby był lepszy niż Pasy, które grają w jeszcze większą... kratkę, bowiem potrafiły przegrać z Puszczą Niepołomice, zremisować z ŁKS Łódź i wygrać z Jagiellonią Białystok na jej boisku! Niby był lepszy, ale nie wygrał.

Gospodarze robili sporo, by wygrać. W 25. minucie prowadzenie powinien dać im Mikael Ishak, ale szwedzki napastnik nie wykorzystał szansy, bo Lukas Hrosso złapał na raty piłkę po jego strzale. Chwilę później własnego bramkarza mógł pokonać Olafsson, ale szwedzkiego obrońcę Cracovii uratował słupek. Jeszcze pod koniec I połowy Hrosso kapitalnie obronił strzał Sousy z dystansu.

Lech po przerwie nadal atakował. Próbował, szukał dziur w defensywie gości, lecz nie potrafił zdobyć bramki. Końcowy gwizdek oznaczał remis 0:0.

W tabeli Lech został wiceliderem. Ma 4 punkty straty do Jagiellonii Białystok. Do końca zostały 4 kolejki. W najbliższej Kolejorz zagra na wyjeździe z walczącym jeszcze o ligowy byt Ruchem Chorzów. Cracovia też walczy o utrzymanie. Ma 33 punkty i wyprzedza 16. Koronę Kielce tylko o 3 oczka, a ta ma jeden mecz mniej na koncie. W następnej kolejce Pasy podejmą rozpędzonego Górnika Zabrze.