Motor wjechał do Ekstraklasy! Arka boleśnie trafiona dwa razy w końcówce. Lubinianom nie zaszkodził kuriozalnie stracony gol (VIDEO)

Data dodania: 02-06-2024 19:54

Arka Gdynia zanotowała spektakularną porażkę w walce o PKO BP Ekstraklasę. Najpierw zawaliła w końcówce sezonu zasadniczego, gdy miała wszystko na wyciągnięcie ręki, ale nie zdobyła ani punktu z Lechią Gdańsk i GKS Katowice, a w barażach w finale prowadziła długo z Motorem Lublin i jednak przegrała na swoim stadionie! Jako trzeci do elity awansował więc beniaminek z Lublina.

Arka miała awans na wyciągnięcie ręki. W ostatnich sześciu kolejkach sześciu kolejkach gdynianie zremisowali tylko ze zdegradowanym Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz przegrała ze Zniczem Pruszków, grającą od 32. minuty w dziesiątkę Lechią Gdańsk i w ostatniej kolejce z rywalem do 2. miejsca GKS Katowice, gdy wystarczyło zremisować i świętować awans.

Motor może też nie punktował szaleńczo, ale załapał się do baraży, ogrywając w dwóch ostatnich kolejkach Resovię i Podbeskidzie. W półfinale lublinianie pokonali karnymi Górnik Łęczna, a Arka ograła Odrę Opole.

Finał baraży zaczął się dobrze dla Arki. Gdynianie wyszli na prowadzenie w kuriozalnych okolicznościach. W 13. minucie fatalnie zagrali od własnej bramki Kacper Rosa i Kamil Kruk. Ich błąd wykorzystał Olaf Kobacki. Pojawiły się co prawda kontrowersje, że piłkarz Arki zbyt szybko wbiegł w pole karne, ale zespół sędziowski z Szymonem Marciniakiem nie dostrzegł naruszenia przepisów i gdynianie prowadzili.

Arka wyszła na prowadzenie i kontrolowała grę w I połowie. Na niewiele pozwalała Motorowi, a sama szukała swoich okazji. Wynik się nie zmieniał.

Po przerwie sytuacja wyglądała podobnie. Motor niby próbował, ale więcej zagrożenia było pod bramką Kacpra Rosy. Ten wygrał pojedynki z Karolem Czubakiem i Olafem Kobackim.

W samej końcówce Motor oczywiście przesunął siły do ataku i chciał wyrównać. W 87. minucie goście mieli rzut wolny blisko pola karnego. Do piłki podszedł Bartosz Wolski i świetnym strzałem zaskoczył Pawła Lenarcika, doprowadzając do remisu.

Wydawało się, że w finale baraży o awans będzie potrzebna dogrywka. A jednak w 93. minucie Piotr Ceglarz pokazał się na skrzydle. Kapitan Motoru dostał piłkę i zagrał do Mbaye N'Diaye, który zakręcił obrońcą i wpakował futbolówkę do siatki na 2:1 dla Motoru! Beniaminek Fortuna I ligi w sezonie 2023-2024 awansował do Ekstraklasy!

Arka wypuściła wszystko. Nie pomogła jak widać wizyta chuliganów na treningu przed meczem z GKS. Pokrzyczeli, pohuczeli i nic nie osiągnęli.