Włosi stracili gola w 15. sekundzie z Francją. A potem uciszyli Paryż. Co za gol na 1:1 (VIDEO)

Data dodania: 06-09-2024 22:35

Reprezentacja Włoch nie popisała się na Euro 2024 i w meczu Ligi Narodów, pierwszym po mistrzostwach Europy, z półfinalistą turnieju Francją na pewno nie była faworytem. Szczególnie na wyjeździe. Już po 15 sekundach Squadra Azzurra przegrywała, ale ostatecznie odniosła piękne zwycięstwo.

Francuzi na Parc des Princes objęli prowadzenie ekspresowo. Włosi zaczęli fatalnie. Źle zachował się Giovanni Di Lorenzo, Bradley Barcola ruszył na bramkę i pokonał Gianluigiego Donnarummę.

Francuzi zaczęli kapitalnie i w kolejnych minutach nadal przeważali, szukając okazji do podwyższenia prowadzenia. Włosi się otrząsnęli po kilku minutach i mieli swoją okazję. Po ładnie rozegranym ataku w poprzeczkę trafił Frattesi, a dobitka Retegui'ego okazała się niecelna.

Do remisu Włosi doprowadzili po 30 minutach. Rozegrali kapitalną akcję, Sandro Tonali wracający do kadry świetnie podał do Dimarco, a ten huknął bez przyjęcia pod poprzeczkę.

Do przerwy było 1:1, a po zmianie stron Włosi sprawiali lepsze wrażenie niż Francuzi. I udokumentowali swoją dobrą grę kolejnymi golami. W 51. minucie Italia po fatalnej stracie Fofany rozegrała świetnie szybki atak i Frattesi wpakował piłkę do siatki na 2:1.

W 74. minucie Włosi przypieczętowali wygraną. Wprowadzony z ławki Destiny Udogie podał do Giacomo Raspadoriego, innego zmiennika, ten minął Salibę i pokonał Maignana.

Włosi wygrali 3:1, podobnie jak Belgia z Izraelem w drugim meczu grupy 2 Dywizji A Ligi Narodów. W 2. kolejce Włosi jadą do Izraela, a Belgia odwiedzi Francję.