Lechia Gdańsk lepsza od Radomiaka. Niecodzienne okoliczności zdobycia bramki. Sędzia został... uratowany (VIDEO)

Data dodania: 14-09-2024 17:04

Lechia Gdańsk pokonała 1:0 Radomiaka Radom w meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Jedyna bramka padła z rzutu karnego, ale gdyby nie błąd sędziego, to gospodarze uniknęliby w tej akcji niepotrzebnych nerwów i ciut szybciej objęliby prowadzenie.

Lechia lepiej zaczęła spotkanie. Gospodarze sprawiali lepsze wrażenie i próbowali atakować. Pierwszy strzał oddał Bogdan Wjunnyk, ale Maciej Kikolski był na posterunku. Potem miejscowi próbowali zaskoczyć przyjezdnych z rzutu wolnego, lecz Leonardo Rocha wygrał pojedynek główkowy we własnym polu karnym i oddalił zagrożenie.

Lechia atakowała, w piłkę czysto w dogodnej sytuacji nie trafił Camilo Mena, a w 12. minucie futbolówkę do siatki wpakował Maksym Chłań, lecz był na wyraźnym spalonym i gol nie mógł zostać uznany.

Radomiak po pewnym czasie zaczął odpowiadać, ale nie stworzył poważnego zagrożenia po uderzeniach Paulo Henrique czy Rafała Wolskiego. Lechia była lepsza. W 25. minucie mocno uderzył Mena, strzelił w "krótki róg", ale Kikolski był na posterunku. Nie zaskoczył golkipera też Pllana, a Chłań uderzył nad poprzeczką. W końcówce I połowy za sprawą Rafała Wolskiego przebudził się Radomiak. Pomocnik ruszył na przebój, wpadł w pole karne, przepuścił interweniującego Olssona i lekkim strzałem próbował puścić piłkę obok Weiraucha, ale bramkarz zatrzymał futbolówkę. Po chwili Wolski dośrodkował idealnie do Rochy, lecz Weirauch wyciągnął się jak struna i zbił piłkę koniuszkami palców na słupek, ratując Lechię.

Po przerwie Lechia wyszła na prowadzenie w 58. minucie po rzucie karnym, którego mogło nie być... W pole karne wpadł Mena i wydaje się, że był faulowany. Sędzia Damian Sylwestrzak gwizdnął zamiast poczekać na rozwój akcji, bo piłkę przejął Chłań i uderzył na bramkę, strzelając gola. Przez przedwczesny gwizdek sędziego bramka nie mogła zostać uznana. Po analizie VAR sędziowie uznali jednak, że doszło do przewinienia i podyktowali jedenastkę i trochę Sylwestrzak się uratował. Szczególnie, że Mena trafił.

Potem Radomiak musiał próbować gonić wynik, ale raził niedokładnością i niechlujstwem. Zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Gola nie strzelił, gola też nie stracił i przegrał w Gdańsku 0:1.

Lechia po zwycięstwie ma 8 punktów i jest na 13. lokacie. Radomiak z 6 oczkami plasuje się na 15. pozycji. W następnej kolejce Lechia jedzie do Jagiellonii Białystok, czyli mistrza Polski. Radomiaka czeka domowe spotkanie z Koroną Kielce.