Pierwszy gol Endricka w Lidze Mistrzów. Potrzebował na to dziesięć minut. "Bycie w tej grupie to radość".

Dodał: kk
Data dodania: 18-09-2024 8:27
screen

Endrick skomentował zdobycie swojego pierwszego gola w Lidze Mistrzów w rozmowie z klubowymi mediami Realu Madryt.

W 1. kolejce Ligi Mistrzów Real Madryt pokonał 3:1 na Santiago Bernabeu niemieckie VfB Stuttgart. Dla klubu ze stolicy Hiszpanii gole wywalczyli Kylian Mbappe, Antonio Ruediger oraz Endrick, który w samej końcówce pojedynku uderzył nie do obrony. Dla Brazylijczyka jest to debiutancka bramka w Champions League i pierwsze spotkanie w jego karierze w tych prestiżowych rozgrywkach. Aby zdobyć bramkę, potrzebował zaledwie dziesięciu minut.

Endrick komentuje debiut w LM

- Wszedłem jako prawoskrzydłowy i w pierwszej akcji podałem do  Viniciusa , ale on nie mógł zdobyć bramki. W drugiej miałem  Mbappé  i Viniciusa, ale najlepszą opcją był strzał. Kiedy miałem już wyjść na boisko,  Rüdiger  powiedział mi, żebym był gotowy na zdobycie gola. Cały zespół jest zadowolony z pierwszego zwycięstwa w  Lidze Mistrzów  i bycie w tej grupie to radość - mówi Endrick w rozmowie z klubowymi mediami Realu Madryt.

Endrick przyszedł do Realu Madryt tego lata z brazylijskiego Palmeiras. Na swoim koncie 18-latek ma rozegrane 5 spotkań w koszulce “Królewskich” we wszystkich rozgrywkach i 2 gole. Jego kontrakt jest ważny do 30 czerwca 2030 roku.

Źródło: Realmadrid.com, Canal+Sport