Trener postawił na Dominika Marczuka i się nie zawiódł. Tak Polak odwdzięczył się za zaufanie (VIDEO)

Data dodania: 19-09-2024 9:00

Dominik Marczuk zanotował swoją pierwszą asystę w barwach Realu Salt Lake City w Major League Soccer. Polski skrzydłowy przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu z FC Dallas.

Marczuk po raz pierwszy dostał od trenera Pablo Mastroeniego szansę gry w pierwszym składzie. Wcześniej w dwóch spotkaniach Polak wchodził z ławki, a tym razem zaczął biegać po boisku od pierwszego gwizdka.

Za zaufanie Marczuk odpłacił ładną asystą. W 62. minucie przy stanie 2:1 dla Realu posłał mierzone podanie przed bramkę do Julio Santosa i ten bez problemów podwyższył prowadzenie gospodarzy. Wcześniej ten sam piłkarz w 24. minucie trafił też na 2:0. Ostatecznie ekipa z Salt Lake City wygrała 3:2.

Marczuk zagrał do 77. minuty. W tabeli MLS Real zajmuje 2. miejsce w konferencji zachodniej, a Dallas jest dopiero na 11. lokacie.