Co za błąd Kamila Piątkowskiego. Ta wpadka reprezentanta Polski tylko przypieczętowała klęskę w Lidze Mistrzów (VIDEO)

Data dodania: 18-09-2024 20:35

Red Bull Salzburg od wysokiej porażki ze Spartą Praga zaczął przygodę z tą edycją Ligi Mistrzów. Byki poległy w Czechach aż 0:3, a przy trzeciej bramce dla gospodarzy fatalny błąd popełnił Kamil Piątkowski.

Reprezentant Polski regularnie w tym sezonie gra w ekipie z Salzburga. Nie opuścił jeszcze żadnego spotkania. W środowym meczu ze Spartą Praga wyszedł w pierwszym składzie na Spartę Praga.

Austriacy nie zaliczą wizyty u sąsiadów do udanych. Już w 2. minucie prowadzenie Sparcie dał Fin Kaan Kairinen, który wykorzystał podanie Lukasa Haraslina, byłego gracza Lechii Gdańsk. w 42. minucie na 2:0 podwyższył Victor Olatunji.

Po przerwie Sparta tylko przypieczętowała zwycięstwo. W 58. minucie wynik ustalił Qazim Laci. Polak dostał podanie od kolegi i wdał się w pojedynek z Olatunjim, przegrał walkę fizyczną, sędzia nie dopatrzył się faulu i kłopoty były gotowe. Piłka trafiła do Laciego, ten zabawił się jeszcze z obrońcami i bramkarzem, po czym strzelił na 3:0!

W październiku Sparta zagra jeszcze w Lidze Mistrzów z VfB Stuttgart (1.10) na wyjeździe i z Manchesterem City (23.10) na Etihad Stadium. Z kolei Red Bull powalczy ze Stade Brest u siebie (1.10) i z Dinamem Zagrzeb (23.10) także na swoim terenie.