Lewandowski wrócił do FC Barcelona. Są nowe informacje w sprawie jego stanu zdrowia

Data dodania: 16-10-2024 15:53

Robert Lewandowski wrócił już do Barcelony po zgrupowaniu reprezentacji Polski i hiszpańskie media przekazały informacje odnośnie stanu zdrowia napastnika. Czy Lewy będzie do dyspozycji Hansiego Flicka w najbliższym meczu FC Barcelona?

Jak przekazał Michał Probierz przed meczem kadry z Chorwacją w Lidze Narodów snajper nie znalazł się w podstawowym składzie ze względu na drobny uraz. Mimo tego selekcjoner reprezentacji Polski wpuścił napastnika na boisko w II połowie i po podaniu Lewandowskiego Sebastian Szymański strzelił gola na 3:3.

Potem Lewandowski został brutalnie potraktowany przez bramkarza gości Dominika Livakovicia. Golkiper ostro sfaulował napastnika i pojawiły się obawy, że ten dozna poważnej kontuzji, ale po kilku minutach otrzepał się i dokończył spotkanie. Po meczu też nie pojawiły się większe sygnały, że uraz będzie poważniejszy.

Lewandowski już w środę rano odleciał z Warszawy do Barcelony. W swoim klubie przejdzie dokładne badania po zgrupowaniu reprezentacji i wtedy dopiero okaże się, jaki jest stan jego nóg. Wygląda jednak wszystko na to, że mowa o stłuczeniu i że lider klasyfikacji strzelców LaLiga - 10 goli - zagra w niedzielę z Sevilla FC. A potem będzie do dyspozycji na starcia z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów i na El Clasico z Realem Madryt w lidze.