Co za gol Karola Linetty'ego. Polski pomocnik posłał bombę i po dwóch latach przerwy trafił w Serie A (VIDEO)

Data dodania: 20-10-2024 20:06

Karol Linetty strzelił swojego pierwszego gola w sezonie Serie A. Polski pomocnik Torino trafił do siatki w wyjazdowym spotkaniu 8. kolejki z Cagliari Calcio. Uderzył mocno z dystansu.

Linetty na gola w lidze włoskiej czekał prawie dwa lata. Swoją 13. bramkę w Serie A zdobył w listopadzie 2022 roku w meczu Torino z AS Roma. Tym razem trafił do siatki przeciwko Cagliari Calcio.

29-letni polski pomocnik w 55. minucie wyjazdowego meczu pokonał bramkarza Cagliari i dam Torino prowadzenie 2:1. Linetty kropnął świetnie sprzed pola karnego i golkiper nie miał szans na skuteczną interwencję.

Linetty ma teraz w Serie A 234 mecze, 14 goli i 14 asyst. Jego bilans w Torino we wszystkich rozgrywkach to 120 spotkań, 3 gole i 3 asysty. Wcześniej w Sampdorii zanotował 132 spotkania, 11 goli i 13 asyst, licząc ligę i Puchar Włoch.

Gol Linetty'ego z Cagliari dał prowadzenie Torino, ale nie dał nawet punktu. Byki w 74. minucie straciły bramkę na 2:2, a w 78. minucie samobójczym golem nawet punkt zabrał im Saul Coco.

Linetty opuścił murawę w 75. minucie przy stanie 2:2. Cały mecz w Torino zagrali Sebastian Walukiewicz, w przeszłości zawodnik Cagliari Calciom oraz Vanja Milinković-Savić, były bramkarz Lechii Gdańsk. Poza kadrą meczową znalazł się Jakub Krzyżanowski. Na ławce gospodarzy całe spotkanie przesiedział Mateusz Wieteska.

W tabeli Serie A Torino jest na 9. miejscu z 11 punktami, a Cagliari ma 9 oczek i plasuje się na 15. pozycji.