Szalona końcówka starcia Rakowa z Pogonią. Dwa gole, jeden uznany i dwie żółte kartki za ten sam zabroniony czyn. Stoper bohaterem Medalików (VIDEO)

Data dodania: 20-10-2024 19:46

Niesamowite rzeczy działy się w końcówce spotkania Rakowa Częstochowa z Pogonią Szczecin. Dwukrotnie do siatki Portowców w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry trafił Matej Rodin. Jego pierwszy gol został anulowany, ale drugiego sędziowie uznali i Medaliki wygrały 1:0. Rodin zaś dwukrotnie po golach zdejmował koszulkę i skończył spotkanie z bramką oraz... czerwoną kartką.

Pogoń Szczecin to obok Stali Mielec zespół, który w tym sezonie rozczarowuje na wyjazdach. W Częstochowie z Rakowem Portowcy byli jednak o krok od wywalczenia drugiego punktu w delegacji. I to pomimo tego, że sporo czasu grali w osłabieniu. Zabrakło jednak koncentracji i szczęścia. Pierwsze ostrzeżenie nie pomogło i po chwili Matej Rodin strzelił już gola, który został uznany. A następnie wyleciał z boiska.

Wprowadzony z ławki obrońca zdobył bramkę w 10. minucie doliczonego czasu gry i z radości zdjął koszulkę. Sędzia pokazał mu żółtą kartkę, a po chwili anulował gola z powodu spalonego. Wydawało się, że w Częstochowie spotkanie zakończy się jednak bezbramkowym remisem, ale sędzia Paweł Raczkowski dał jeszcze chwilę pograć drużynom. I Rodin trafił raz jeszcze. Po zagraniu Otieno trafił do siatki, a Raków zgarnął trzy punkty.

Pogoń w tym momencie grała już w 9-osobowym składzie. Najpierw w 65. minucie dobrze grający do tej pory Grek Ketamitsis wyleciał z boiska za faul na wychodzącym na czystą pozycję Adriano Amorimie. Już w doliczonym czasie gry młody Patryk Paryzek opuścił murawę na noszach, bowiem skręcił staw skokowy.

Pogoń miała czego żałować, bowiem w I połowie mogła objąć prowadzenie. W 10. minucie idealną szansę miał Efthymios Koulouris. Grecki snajper Portowców znalazł się w sytuacji sam na sam z Kacprem Trelowskim, ale uderzył w słupek.

W tabeli Raków ma 26 punktów i jest na 2. miejscu z 2 oczkami straty do Lecha Poznań. Pogoń wywalczyła 19 oczek i plasuje się na 6. pozycji. W następnej kolejce Raków zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Pogoń podejmie Puszczę Niepołomice.

Mecz 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy
RAKÓW CZĘSTOCHOWA - POGOŃ SZCZECIN 1:0
Matej Rodin 90+12
Raków: 1. Kacper Trelowski - 4. Strátos Svárnas, 24. Zoran Arsenić (82, 88. Matej Rodin), 3. Milan Rundić - 7. Fran Tudor (70, 26. Erick Otieno), 5. Gustav Berggren, 30. Władysław Koczerhin, 19. Michael Ameyaw (59, 18. Jonatan Braut Brunes), 84. Adriano Amorim (70, 9. Patryk Makuch), 20. Jean Carlos Silva - 10. Ivi López (70, 15. Jesús Díaz)
Pogoń: 77. Valentin Cojocaru - 28. Linus Wahlqvist, 13. Dimítris Keramítsis, 23. Benedikt Zech, 4. Léo Borges, 32. Leonárdo Koútris - 19. Kacper Łukasiak (63, 8. Fredrik Ulvestad), 21. João Gamboa (82, 10. Adrian Przyborek), 7. Rafał Kurzawa (64, 20. Alexander Gorgon) - 9. Efthýmis Kouloúris (82, 51. Patryk Paryzek), 11. Kamil Grosicki (67, 25. Wojciech Lisowski)
Żółte kartki: Rodin
Czerwone kartki: Matej Rodin (90+12. minuta, Raków, za drugą żółtą) - Dimítris Keramítsis (65. minuta, Pogoń, za faul taktyczny)
Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)