Przepis Lecha na utrzymanie fotela lidera. Dwa szwedzkie gole i wygrana w Krakowie (VIDEO)

Data dodania: 19-10-2024 22:10

Lech Poznań odpowiedział na zwycięstwo Jagiellonii Białystok i nadal jest liderem tabeli PKO BP Ekstraklasy z 3 punktami przewagi nad mistrzem Polski. Kolejorz po niemrawej I połowie przyspieszył po przerwie i w ciągu 4 minut zapewnił sobie wygraną wyjazdową z Cracovią.

Początek spotkania mógł być mocny. Już w 2. minucie szansę mieli goście. Po strzale Dino Hoticia na posterunku był jednak Henrich Ravas. W odpowiedzi w 8. minucie z rzutu wolnego uderzył Ajdin Hasić, ale piłka zatrzymała się na spojeniu słupka i poprzeczki bramki strzeżonej przez Bartosza Mrozka.

Potem gra toczyła się głównie w środku pola, lecz kibicom to nie przeszkadzało. Świetnie bawili się wspólnie na trybunach, świętując zgodowe spotkanie na stadionie. W pewnym momencie nad murawą pojawił się dym z rac i fajerwerków, więc piłkarze mieli przymusową przerwę.

Po niej lepiej ciut wyglądała Cracovia. Mrozka sprawdził z dystansu Patryk Sokołowski, uderzał też Benjamin Kallman. Szarpał sporo Filip Rózga, lecz do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron to Lech szybko przejął inicjatywę i zepchnął Cracovię do defensywy. Co chwila można było ogłaszać alarm w polu karnym gospodarzy. I już w 53. minucie Mikael Ishak znalazł się na dobrej pozycji i strzałem głową pokonał Ravasa. 4 minuty później wynik spotkania na 2:0 ustalił Patrik Walemark, któremu kapitalnie podał rodak, Szwed Ishak.

W tabeli Lech ma 28 punktów. W niedzielę na 2 punkty zbliżyć się może do niego Raków Częstochowa, o ile ogra u siebie Pogoń Szczecin. Cracovia jest na 4. miejscu z 23 oczkami. W następnej kolejce Kolejorz podejmie Radomiaka, a Pasy zagrają u siebie z Motorem Lublin.