Jagiellonia zaprezentowała świetną formę. Jesus Imaz poprowadził mistrza do spokojnej wygranej w lidze (VIDEO)

Data dodania: 19-10-2024 19:25

Jagiellonia Białystok dogoniła w tabeli PKO BP Ekstraklasy liderującego Lecha Poznań. Kolejorz ma co prawda jeden mecz mniej - w sobotę wieczorem zagra z Cracovią - ale tak czy inaczej czuje na plecach oddech mistrza Polski. Duma Podlasia w 12. kolejce pokonała na wyjeździe Zagłębie Lubin.

Jagiellonia po reprezentacyjnej przerwie zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Od początku meczu w Lubinie atakowała i szukała okazji do tego, by objąć prowadzenie. Ton ofensywie nadawali Afimico Pululu i Jesus Imaz. Z drugiej strony szarpał głównie Mateusz Wdowiak, ale nic nie wskórał.

W 20. minucie Jagiellonia objęła prowadzenie. Po zagraniu z rzutu wolnego piłka spadła pod nogi Imaza, a ten pewnym strzałem pokonał Hładuna. Goście poszli za ciosem i 4 minuty później prowadzili już 2:0 po uderzeniu Kristoffera Hansena. Ławniczak mocno walczył z Czurlinowem, a Hansen skorzystał z okazji i wepchnął piłkę do siatki.

Po przerwie Zagłębie próbowało szybko ruszyć do ataku i złapać kontakt, ale po niespełna kwadransie przegrywało już 0:3. Kolejną piłkę dostał Imaz. Hiszpan po podaniu od Michala Sacka obrócił się z futbolówką i spokojnie pokonał Hładuna.

Zagłębie nie złożyło broni, chociaż na pewno mało kto wierzył w Lubinie w korzystny wynik. Może gdyby w 61. minucie Dieguez nie wybił piłki z linii bramkowej po strzale Wdowiaka i Zagłębie szybko odpowiedziałoby na drugiego gola Imaza… A tak na osłodę Miedziowym została bramka Aleksa Ławniczaka z 71. minuty, zdobyta głową.

W tabeli Jagiellonia ma 25 punktów i zrównała się z Lechem, ale ten będzie miał szansę odskoczyć. Przed Dumą Podlasia mogą być po tej kolejce też... Cracovia, ale musi ograć Lecha i Raków, o ile pokona Pogoń Szczecin. Zagłębie z 14 oczkami plasuje się na 11. pozycji. W następnej kolejce Jagiellonia podejmie Koronę Kielce, a Zagłębie jedzie do Stali Mielec.