Mariusz Jop stworzył potwora. Wisła Kraków się nie zatrzymuje. Łukasz Zwoliński dał zwycięstwo nad liderem (VIDEO)

Data dodania: 18-10-2024 22:40

Wisła Kraków jest nie do zatrzymania pod wodzą Mariusza Jopa. Następca Kazimierza Moskala poprowadził Białą Gwiazdę do tej pory w czterech spotkaniach i zespół wszystkie wygrał. W piątkowy wieczór Wisła pokonała u siebie 2:0 Bruk-Bet Termalikę Nieciecza.

Wisła pod wodzą Jopa pobiła 5:0 Odrę Opole i 3:1 Pogoń Siedlce w Betclic I lidze oraz wygrała 3:2 z Siarką Tarnobrzeg w Pucharze Polski. Teraz pokonała jeszcze liderujący w I lidze Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Biała Gwiazda odzyskała formę i pokazała to przy Reymonta 22. W I połowie szanse na gola zaprzepaścili Rodado, który nie oddał strzału w sytuacji sam na sam z bramkarzem, a Kiss przycelował w słupek. Hiszpan miał okazję w 17. minucie, Węgier w 31. Goście nie potrafili poważniej zagrozić bramce.

Po przerwie gospodarze nadal sprawiali lepsze wrażenie, a lider czekał na okazje do kontry. Długo gole nie padały. Impas przełamał w 78. minucie. Składaną akcję Wisły na gola zamienił Łukasz Zwoliński.

Potem snajper Wisły dorzucił kolejnego gola i ma po 9 występach w lidze 4 trafienia na koncie. Wynik spotkania z Bruk-Bet Termaliką ustalił w 90. minucie.

Wisła w tabeli ma po 10 spotkaniach 15 punktów i zaległości do odrobienia, więc gdyby wygrała te spotkania, to może doszusować do czołówki. Nieciecza mimo drugiej porażki z rzędu nadal jest liderem, lecz z 1. miejsca może ją strącić Wisła Płock, która ma 2 punkty mniej i zagra w sobotę ze Zniczem w Pruszkowie.