Co za gol Macieja Rosołka. "Stadiony świata", a wcześniej spektakularne pudło! Piast przerwał złą passę w Ekstraklasie (VIDEO)

Data dodania: 18-10-2024 20:11
Co za gol Macieja Rosołka.

Piast Gliwice po reprezentacyjnej przerwie zebrał się i po trzech ligowych porażkach z rzędu, a czterech spotkaniach bez zwycięstwa, odniósł zwycięstwo. Piłkarze Aleksandara Vukovicia ograli na wyjeździe Koronę Kielce.

Piast wygrał w Kielcach 2:0 po golach Jorge Felixa i Macieja Rosołka. Ten pierwszy wykorzystał rzut karny, a drugi popisał się kapitalnym uderzeniem z gatunku "stadiony świata" i... spektakularnym pudłem.

Piast objął prowadzenie z rzutu karnego podyktowanego za faul Rafała Mamli na szarżującym Andreasie Katsantonisie.

Korona mogła szybko odpowiedzieć, lecz po uderzeniu Konrada Matuszewskiego udaną interwencją popisał się Frantisek Plach. Po chwili na 2:0 powinien podwyższyć Piast. W 22. minucie z trzech metrów w poprzeczkę uderzył Maciej Rosołek. Miał znakomitą okazję, bo powinien wepchnąć piłkę do pustej bramki, ale zmarnował świetną szansę.

Jeszcze przed przerwą mógł wyrównać Nagamatsu, ale nie trafił na 1:1. Ta szansa zemściła się w 49. minucie. Tym razem Maciej Rosołek popisał się kapitalnym uderzeniem z narożnika pola karnego. Mamla nie miał szans, by zatrzymać tę piłkę.

Potem Korona była bezradna, a Piast szanował wynik. W końcówce szansę miał jeszcze na 3:0 Fabian Piasecki, ale przegrał pojedynek z Mamlą.

Po 12 meczach Korona ma 12 punktów i jest na 13. pozycji w tabeli. Piast z 18 oczkami wskoczył na 6. pozycję. W następnej kolejce Piasta czeka wizyta Lechii Gdańsk, a Korona pojedzie do Jagiellonii Białystok.