Dawid Kownacki trafił w 2. Bundeslidze. Polski napastnik strzelił, jego zespół wygrał i jest liderem

Data dodania: 19-10-2024 18:25

Dawid Kownacki strzelił drugiego gola w sezonie w 2. Bundeslidze. Polski napastnik Fortuny Duesseldorf trafił do siatki w wyjazdowym meczu 9. kolejki z SSV Jahn Regensburg. Gości wygrali 3:0.

Kownacki wyszedł w pierwszym składzie Fortuny. Po raz siódmy w tym sezonie, czyli znajdował się w wyjściowej jedenastce w każdym ze spotkań, w których było to możliwe po powrocie do Duesseldorfu z Werderu Brema.

W sobotnim starciu w Regensburgu goście czekali na objęcie prowadzenia prawie całą pierwszą połowę. Gola na 1:0 dla Fortuny strzelił w 44. minucie Tim Oberdorf. Kolejny gol padł w 81. minucie. Tym razem bramkarza gospodarzy zaskoczył Dawid Kownacki. Dla Polaka to 2. gol w sezonie, a do tego 27-latek ma asystę na koncie.

Gospodarze potem się posypali. W 83. minucie Leopold Wurm obejrzał czerwoną kartkę po dwóch żółtych, a w 88. minucie Bryan Hein został usunięty z boiska za faul taktyczny. W 89. minucie Vincent Vermeij dał Fortunie triumf 3:0, wykorzystując rzut karny.

Dawid Kownacki zagrał do 85. minuty. Zmienił go autor trzeciej bramki dla gości. Całe spotkanie na ławce rezerwowych SSV Jahn spędził Dennis Jastrzembski.

Fortuna z dorobkiem 20 punktów w 9 meczach jest liderem tabeli 2. Bundesligi.