Premier League: "Szerszenie" lepsze od "Czerwonych Diabłów". Podopieczni Nigela Pearsona strzelili dwa gole w ciągu czterech minut i zaliczyli drugie zwycięstwo w tym sezonie

Data dodania: 22-12-2019 15:51
Premier League:

W 18. kolejce angielskiej Premier League Watford FC pokonał na własnym terenie Manchester United 2:0 (0:0).

W pierwszej połowie mieliśmy bezbramkowy remis. Przewagę miał jednak Manchester United i w 34. minucie był bardzo blisko zdobycia bramki. W sytuacji sam na sam z Benem Fosterem znalazł się Jesse Lingard, jednak młody Anglik uderzył nad poprzeczką. Oprócz tego na murawie było sporo walki i brakowało składnych i ciekawych akcji.

Niedługo po przerwie gospodarze strzelili dwie bramki w ciągu czterech minut. Najpierw w 50. minucie na listę strzelców wpisał się Ismaila Sarr. Christian Kebasele zgrał piłkę głową do Sarra, a ten uderzył z powietrza. David de Gea też się nie popisał, ponieważ popełnił fatalny błąd i przepuścił futbolówkę, która następnie wpadła do siatki.

Za chwilę Aaron Wan-Bissaka sfaulował Sarra w polu karnym i sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Troy Deeney i pewnie wykorzystał rzut karny.

"Czerwone Diabły" miały jeszcze okazję na wyrównanie rezultatu. Pokonać bramkarza "Szerszeni" próbowali m.in. Paul Pogba, Marcus Rashford czy też Mason Greenwood, ale nic z tego nie wynikło. Ostatecznie to podopieczni Nigela Pearsona zanotowali trzy punkty.

Watford FC znajduje się aktualnie na ostatnim 20. miejscu w tabeli i ma na swoim koncie 12 punktów, natomiast Manchester United jest na 8. miejscu z dorobkiem 25 oczek. Warto dodać, że dla gospodarzy to było drugie zwycięstwo w tym sezonie Premier League.