Finał Superpucharu Hiszpanii nie dla FC Barcelona! Atletico podniosło się z kolan (VIDEO)

Data dodania: 09-01-2020 22:23

Atletico Madryt było już na kolanach w starciu półfinałowym Superpucharu Hiszpanii, ale podniosło się i kosztem faworyta awansowało do decydującego meczu! Spotkanie Rojiblancos z Dumą Katalonii było pełne zwrotów akcji.

W I połowie spotkanie rozkręcało się powoli. Barcelona z minuty na minuty zaznaczała jednak swoją przewagę i przycisnęła Atletico. W 40. minucie w sytuacji sam na sam swojego byłego klubowego kolegi nie pokonał Antoine Griezmann. Były as madryckiego zespołu trafił w Jana Oblaka.

Po przerwie pierwszy cios zadało Atletico. Angel Correa zagrał do wprowadzonego od początku II połowy Koke, a ten bez większych problemów pokonał Neto, który dostał szansę od Ernesto Valverde.

Radość Atletico trwała zaledwie 5 minut. W 51. minucie Leo Messi, bo kto inny, znalazł drogę do siatki i wyrównał. Barcelona cisnęła dalej. W 59. minucie rywala Dumy Katalonii uratował VAR, bo sędzia dostrzegł, że Leo Messi przy przyjęciu piłki pomógł sobie ręką. 120 sekund później Oblak na koncie strat miał już jednak dwa gole. Suarez uderzył głową, Oblak odbił piłkę, ale wobec dobitki Griezmanna był już bezradny.

Barcelona prowadziła i szukała kolejnego, już powalającego ciosu. W 74. minucie piłka znowu wylądowała w bramce. Messi zagrał z rzutu wolnego, Arturo Vidal zagrał do Gerarda Pique, a ten z bliska zdobył bramkę. Sędzia słusznie jednak ocenił, chociaż dopiero przy pomocy VAR, że gol nie może zostać uznany ze względu na spalonego.

To pomogło Atletico uwierzyć w sukces. To oraz rzut karny, który w 82. minucie sprokurował Neto, faulując Vitolo. Do piłki podszedł Alvaro Morata i wyrównał. W 86. minucie prostopadłe podanie dotarło do Correi, a ten spokojnie pokonał Neto i zrobiło się niespodziewanie 3:2 dla Atletico! Barca już nie zdołała odpowiedzieć. W efekcie w niedzielnym finale Superpucharu Hiszpanii to Atletico będzie rywalem Realu.