Mariusz Stępiński bohaterem US Lecce. Polak powalczy z drużyną o awans do Serie A

Data dodania: 07-05-2021 16:54

Mariusz Stępiński strzelił dwa gole w meczu 37. kolejki Serie B pomiędzy US Lecce i Reggina 1914. Bramki polskiego napastnika dały gospodarzom remis i pewność zajęcia miejsca premiowanego grą w barażach o awans do Serie A.

Stępiński zdobył bramki w 14. i 16. minucie, odwracając wynik z 0:1 na 2:1 dla Lecce. Dla polskiego napastnika to gole 8. i 9. w tym sezonie. Stępiński zagrał do 70. minuty, a wynik mecz na koniec brzmiał 2:2 i został ustalony w 27. minucie.

Remis i wygrana USA Saletnitany 1919 z Empoli dały Lecce pewność zajęcia na koniec sezonu 3. lub 4. miejsca w tabeli Serie B, co oznacza grę od II rundy baraży o awans.

W barażach o promocję zmierzą się ekipy z miejsc 3-8, przy czym drużyny z 3. i 4. miejsca przystąpią do gry od II rundy. Lecce swój dwumecz rozegra 17 i 20 maja, a ewentualny finał 23 i 27 maja.

Bezpośredni awans do Serie A wywalczyły już Empoli i Salernitana, a w barażach na pewno zagrają Monza, Venezia i Cittadella.