Kuriozalne gole i wpadka reprezentacji Polski po prezentach dla rywala. Co tam się odstawiło? (VIDEO)

Data dodania: 07-09-2021 22:19

Reprezentacja Polski U-21 w koszmarny sposób przegrała mecz eliminacji do mistrzostw Europy. Po prezencie od piłkarzy Izraela podopieczni Macieja Stolarczyka co prawda prowadzili, lecz potem popełnili dwa kuriozalne błędy i polegli.

Polacy kwalifikacje zaczęli od wygranej 2:0 na Łotwie. Z Izraelem w Lublinie mieli dopisać sobie trzy kolejne punkty.

W 7. minucie gospodarze zaczęli realizować scenariusz, chociaż trzeba przyznać, że bardzo szczęśliwie, bo bardziej niż Kacper Smoliński strzelił gola, to bramkarz Daniel Peretz zdobył nim bramkę na 1:0. Z drugiej strony należy docenić to, jak Polak powalczył na szybkości o to, by mieć w ogóle szansę.

Potem Smoliński niestety nie podwyższył na 2:0, przegrywając w sytuacji sam na sam z bramkarzem. To zamściło się w 32. minucie. Sebastian Walukiewicz fatalnie interweniował w polu karnym i posłał piłkę do własnej bramki.

W II połowie Polacy na pewno liczyli na to, że wrócą na prowadzenie, ale niestety to goście zdobyli zwycięską bramkę. W 49. minucie Eden Karzev zauważył złe ustawienie w bramce Marcela Lotki i zaskoczył go strzałem z dystansu z rzutu wolnego.

Polacy ostatecznie przegrali właśnie 1:2, a mogli nawet wyżej, bo w 75. minucie kolejny "popis" dał Lotka. Bramkarz wyszedł przed pole karne, ale w piłkę nie trafił. Buganim miał przed sobą obrońców i pustą bramkę. Jednego z defensorów nawet minął, lecz potem zwlekał ze strzałem i Lotka zdążył lekko się zrehabilitować, wracając do bramki i zatrzymując piłkę.