Richarlison I. Kapitalne gole dały Brazylii triumf na otwarcie MŚ 2022 (VIDEO)

Data dodania: 24-11-2022 21:24

Richarlison został bohaterem pierwszego meczu Brazylii na MŚ 2022 w Katarze. Grający na środku ataku Canarinhos snajper dwa razy kapitalnie uderzył i Vanja Milinković-Savić musiał sięgać dwukrotnie do siatki.

Decydujące dla losów spotkania okazały się akcje Brazylii z 62. i 73. minuty. Najpierw Vanja Milinković-Savić zdołał odbić piłkę po strzale Viniciusa Juniora, lecz był bezradny przy dobitce, do której nie było tak łatwo się złożyć, Richalisona.

Potem brazylijska "9" dołożyła drugiego gola. Jeszcze piękniejszego i zrobiło się 2:0.

Brazylijczycy złapali po bramkach jeszcze więcej luzu i tworzyli kolejne okazje, chociaż z boiska zeszli Neymar (jakiś lekki uraz) i Richarlison. Już w 81. minucie strzałem zza pola karnego w poprzeczkę trafił Casemiro, po chwili czujność Milinkovicia-Savicia sprawdzili Rodrygo i Fred.

Były golkiper Lechii Gdańsk mimo puszczenia goli spisywał się świetnie. Na samym początku II połowy Serbowie zgubili piłkę i bramkarz musiał ratować sytuację, zatrzymując w pojedynku Raphinhę. A jeszcze przed przerwą, w 27. minucie, Milinković-Savić kapitalnie wygarnął piłkę spod nóg Viniciusa Juniora, a nie pokonał go też strzałem z dystansu Casemiro.

W poniedziałek, 28 listopada, Brazylia zagra w 2. kolejce ze Szwajcarią, a Kamerun zmierzy się z Serbią.