Maciej Skorża doczekał się. Jego zespół odwrócił losy spotkania i wygrał pierwszy raz pod wodzą Polaka

Data dodania: 04-03-2023 11:22

W trzecim ligowym spotkaniu w sezonie 2023 pierwsze zwycięstwo odniósł się zespół Urawa Red Diamonds. Ekipa prowadzona przez Macieja Skorżę pokonała Cerezo Osaka.

Urawa Red Diamonds przegrali na starcie rozgrywek dwa razy po 0:2 - z FC Tokyo i Yokohama Marinos. W spotkaniu z Cerezo Osaka sprawy też nie układały się po myśli ekipy Skorży, która przegrywała 0:1 do przerwy. Do zmianie stron Diamonds odwrócili jednak losy meczu.

Zwycięstwo gospodarzom dali Alexander Scholz, który w 61. minucie wykorzystał rzut karny, wyrównując stan spotkania na 1:1. Wynik na 2:1 ustalił w 82. minucie Kaito Yasui, dla którego był to debiutancji gol w J1 League.

W tabeli Urawa Red Diamonds są na 12. miejscu w 18-zespołowej stawce. W następnej kolejce zespół Skorży jedzie do lidera. Vissel Kobe ma po 3 spotkaniach komplet punktów.