Jude Bellingham idzie po Złotą Piłkę. W pierwszym meczu Anglii na Euro 2024 zdobył złotą bramkę (VIDEO)

Data dodania: 16-06-2024 22:47

Reprezentacja Anglii po golu Jude'a Bellinghama pokonał pokonała Serbię w swoim pierwszym spotkaniu Euro 2024. Gwiazdor Synów Albionów posłał bombę głową i dał swojej ekipie cenne zwycięstwo.

Anglicy uchodzą za jednego z faworytów całego turnieju w Niemczech. W spotkaniu z Serbią ekipa Garethe'a Southgate'a miała zgarnąć trzy punkty, ale chociaż Synowie Albionu wygrali, to nie było tak łatwo, jak się zapowiadało.

Gdy w 14. minucie Jude Bellingham pazernie poszedł na piłkę i trafił mocnym strzałem głową na 1:0, wydawało się, że Anglicy pokonają ekipę z Bałkanów wysoko.

Anglicy do przerwy nie strzelili jednak drugiego gola, a Serbowie mieli swoją szansę po stracie Trenta Alexandra-Arnolda, lecz Aleksandar Mitrović strzelił obok słupka.

Po zmianie stron Anglicy nie potrafili strzelić gola, a mieli trochę szczęścia. W pewnym momencie Kieran Trippier chyba kopnął w polu karnym Mitrovicia, ale po analizie VAR sędzia uznał, że do przewinienia nie doszło.

Anglicy mogli zamknąć mecz w 77. minucie. Po strzale Harry'ego Kane'a bramkarz Serbów sparował piłkę na poprzeczkę i uratował swój zespół. Potem uderzał jeszcze Dusan Vlahović, lecz gola nie strzelił i Anglicy wygrali.

W 2. kolejce Anglicy 20 czerwca zagrają z Danią, a Serbia tego samego dnia zmierzy się ze Słowenią.

Mecz grupy C Euro 2024, 16.06.2024, Veltins Arena (Gelsenkirchen)
SERBIA - ANGLIA 0:1
Bellingham 14
Serbia: Predrag Rajkovic - Milos Veljkovic, Nikola Milenkovic, Strahinja Pavlovic - Andrija Zivkovic (74. Veljko Birmancevic), Sergej Milenkovic-Savic, Nemanja Gudelj (46. Ivan Ilic), Sasa Lukic (61. Luka Jovic), Filip Kostic (43. Filip Mladenovic) - Aleksandar Mitrovic (61. Dusan Tadic), Dusan Vlahovic
Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker, John Stones, Marc Guehi, Kieran Trippier - Trent Alexander-Arnold (69. Conor Gallagher), Declan Rice, Bukayo Saka (76. Jarrod Bowen), Jude Bellingham (86. Kobbie Mainoo), Phil Foden - Harry Kane
Żółte kartki: Nemanja Gudelj, Dusan Tadic.
Sędzia: Daniele Orsato (Włochy)
Widzów: 48 953