Francja wygrała z Austrią w polskiej grupie. Trójkolorowi mieli trochę szczęścia, bo nawet nie strzelili gola (VIDEO)

Data dodania: 17-06-2024 22:21

W drugim meczu polskiej grupy reprezentacja Francji ograła 1:0 Austrię. Trójkolorowi nie strzelili żadnego gola, ale wygrali po bramce samobójczej. Faworyt grupy C nie oczarował, lecz zdobył cenne punkty.

Francuzi to jeden z głównych faworytów do triumfu w całym turnieju. Ekipa Didiera Deschampsa miała dobrze zacząć zmagania i ustawić się na dobrej pozycji w grupie.

Trójkolorowi ruszyli do ataków, a prym wiódł oczywiście Kylian Mbappe. Wtórował mu na początku Antoine Griezmann, starał się Ousmane Dembele, ale gole nie padały.

Francuzi przeważali, a Austria na swoją szansę czekała do 36. minuty. Baumgartner stanął oko w oko z Maignanem, lecz przegrał ten pojedynek i nie otworzył wyniku, bo bramkarz obronił strzał nogą. Po chwili zmarnowana sytuacja się zemściła. W 38. minucie po zagraniu Mbappe z prawego skrzydła samobójczego gola strzelił Wober.

Jeszcze przed przerwą mógł trafić na 2:0 Mbappe, lecz nie opanował piłki. To było do wybaczenia. Inaczej niż sytuacja z 55. minuty, gdy as Francuzów zmarnował niewiarygodnie kapitalną okazję w sytuacji sam na sam z Pentzem.

Austriacy ryzykowali, szukali opcji w szybkich wypadach i chociaż nie tworzyli wielkich okazji, to gdzieś tam bramka na 1:1 momentami wisiała w powietrzu. Tak jak ta na 2:0 dla Francuzów. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i Francuzi skromnie, bo skromnie, ale wygrali 1:0.

W końcówce z kontuzją zszedł Kylian Mbappe. Niewykluczone, że po ciosie barkiem od Danso as Trójkolorowych złamał nos.

W następnej kolejce Francja zagra w piątek, 21 czerwca z Holandią, a Austria powalczy kilka chwil wcześniej z Polską.

Mecz grupy C Euro 2024, Merkur Spiel-Arena (Duesseldorf)
AUSTRIA - FRANCJA 0:1
Woeber 38 sam.
Austria: Patrick Pentz - Stefan Posch, Maximilian Woeber (59. Gernot Trauner), Kevin Danso, Phillipp Mwene (88. Alexander Prass) - Nicolas Seiwald, Marcel Sabitzer, Konrad Laimer (90+1. Romano Schmid), Christoph Baumgartner, Florian Grillitsch (59. Patrick Wimmer) - Michael Gregoritsch (59. Marko Arnautovic)
Francja: Mike Maignan - Theo Hernandez, William Saliba, Dayot Upamecano, Jules Kounde - Adrien Rabiot (71. Eduardo Camavinga), N'Golo Kante, Antoine Griezmann (90+1. Youssouf Fofana) - Marcus Thuram, Kylian Mbappe (90. Olivier Giroud), Ousmane Dembele (71. Randal Kolo Muani)
Żółte kartki: Maximilian Woeber, Phillipp Mwene, Christoph Baumgartner, Konrad Laimer, Kevin Danso - Ousmane Dembele, Kylian Mbappe
Sędzia: Jesus Gil Manzano (Hiszpania)