Niemcy już z awansem. Gospodarze Euro 2024 wygrali drugi mecz. Kontrowersja przy bramce otwierającej wynik (VIDEO)

Data dodania: 19-06-2024 20:05

Reprezentacja Niemiec po dwóch meczach fazy grupowej Euro 2024 ma komplet punktów na koncie i pewny awans do 1/8 finału. Jednym z bohaterów gospodarzy był jednak bramkarz Manuel Neuer.

Niemcy w 1. kolejce rozjechali Szkotów, a Węgrzy ulegli Szwajcarii. Die Mannschaft byli faworytem starcia w Stuttgarcie, ale już w 14. sekundzie musiał interweniować Neuer. W 6. minucie znowu zrobiło się groźnie, ale tym razem Andrich zablokował Bollę.

Niemcy odpowiedzieli w 11. minucie. Havertz ograł Orbana i uderzył, lecz Gulacsi obronił jego strzał. W 22. minucie bramkarz Węgrów nie zdołał już uchronić swojego zespołu. Po sporym zamieszaniu i analizie VAR gol Jamala Musiali został ostatecznie uznany. Gundogan wpadł w pole karne, piłkę odebrał mu Orban i upadł. Gundogan przejął znowu piłkę, odegrał do Musiali, a ten trafił do siatki. Sędziowie analizowali sytuację, lecz nie dopatrzyli się faulu i gol został uznany.

W 26. minucie Neuer stanął na wysokości zadania. Szoboszlai sprawdził jego czujność z rzutu wolnego i się rozczarował, bo doświadczony golkiper zdążył odbić piłkę po bombie w okienko.

Niemcy nie imponowali rozmachem w atakach. Więcej zagrożenia tworzyli Węgrzy. w doliczonym czasie gry do siatki trafił Sallai, ale gol nie został uznany.

Po zmianie stron szansy szukał sobie Kroos uderzeniem z dystansu, a Varga w 60. minucie główkował poza zasięgiem rąk Neuera, ale też nie trafił w bramkę.

W 67. minucie Niemcy zadali drugi cios. Piłkę z lewej strony pola karnego dostał Mittelstaedt, zagrał do niekrytego Gundogana i kapitan Niemców z 11 metrów zdobył bramkę na 2:0.

Potem Niemcy kontrolowali grę, a Węgrzy niewiele mogli wskórać. W ostatniej minucie nie wykorzystali nawet tego, że Neuer wypuścił piłkę z rąk i o mały włos, a sprezentowałby gola gościom.

W ostatniej kolejce zaplanowanej na niedzielę, 23 czerwca, Niemcy zagrają ze Szwajcarią, a Węgrzy w meczu ostatniej szansy ze Szkocją.

Mecz 2. kolejki grupy A Euro 2024, 19.06.2024, MHPArena (Stuttgart)
NIEMCY - WĘGRY 2:0
Jamal Musiala 22, Ilkay Guendogan 67
Niemcy: Manuel Neuer - Joshua Kimmich, Antonio Ruediger, Jonathan Tah, Maximilian Mittelstadt - Jamal Musiala (72. Chris Fuhrich), Robert Andrich (72. Emre Can), Ilkay Guendogan (84. Deniz Undav), Toni Kroos, Florian Wirtz (58. Leroy Sane) - Kai Havertz (58. Niclas Fuellkrug)
Węgry: Peter Gulacsi - Attila Fiola, Willi Orban, Marton Dardai - Bendeguz Bolla (75. Martin Adam), Adam Nagy (64. Laszlo Kleinheisler), Andras Schafer, Milos Kerkez (75. Zsolt Nagy) - Roland Sallai (87. Kevin Csoboth), Barnabas Varga (87. Daniel Gazdag), Dominik Szoboszlai
Żółte kartki: Antonio Ruediger, Maximilian Mittelstadt - Barnabas Varga
Sędzia: Danny Makkelie (Holandia)
Widzów: 54 000