Co za gol Shaqiri'ego. Szwajcaria nie wygrała ze Szkocją, ale jest prawie pewna awansu (VIDEO)

Data dodania: 19-06-2024 22:55

Remisem zakończyło się spotkanie 2. kolejki fazy grupowej Euro 2024 pomiędzy reprezentacjami Szkocji i Szwajcarii. Helweci zbliżyli się do awansu, bo w ostatniej kolejce mogą nawet przegrać z Niemcami, jeśli Szkoci nie pokonają wysoko Węgrów.

W 13. minucie Szkoci objęli prowadzenie. Po szybkiej akcji ekipa z Wysp Brytyjskich strzeliła gola. Piłkę w polu karnym dopadł Scott McTominay i uderzył. Próbował go zablokować Schaer, lecz zrobił to źle i wpakował piłkę do własnej bramki.

Szwajcarzy odpowiedzieli w 26. minucie. Błąd popełnił Rolston, który zagrał w kierunku własnej bramki, a piłkę przejął Shaqiri, który w swoim stylu uderzył zza pola karnego. Szybkie zerknięcie, przymierzenie i gol "stadiony świat" w siatce bramki Gunna.

W 32. minucie szansę na 2:1 miał Ndoye, lecz jego strzał obronił Gunn. Potem Szwajcarzy nadal mieli przewagę. W 58. minucie kapitalną okazję miał znowu Ndoye. Wyszedł sam na sam z bramkarzem i kopnął obok celu.

Szkoci w 60. minucie stracili Kierana Tierney'a, który musiał opuścić boisko na noszach. Dramat obrońcy trochę pobudził ekipę z północy Europy. W 67. minucie po zagraniu Robertsona z rzutu wolnego piłka trafiła w słupek po strzale głową Hanley'a. Większych sytuacji pod bramkami nie było, bo obie ekipy nie potrafiły, mimo niezłego meczu, sforsować zasiek rywala. Szwajcarzy trochę nawet oklapli, gdy zszedł z boiska ich lider, Shaqiri.

W 3. kolejce w niedzielę, 23 czerwca, Szkoci zagrają z Węgrami, a Szwajcarzy z Niemcami. Helweci mogą nawet przegrać, a awansować z 2. miejsca, bo chyba tak wysoko jak Szkocja - 1:5 - nie dadzą się Niemcom ograć. Do tego Szkoci musieliby wygrać jednak pewnie wyżej niż jednym golem z Węgrami, a ci na pewno nie zamierzają odpadać z Euro bez choćby punktu.

Mecz 2. kolejki grupy A Euro 2024, 19.06.2024, RheinEnergieStadion (Kolonia)
SZKOCJA - SZWAJCARIA 1:1
Scott McTominay 13 - Xherdan Shaqiri 26
Szkocja: Angus Gunn - Anthony Ralston, Jack Hendry, Grant Hanley, Kieran Tierney (61. Scott McKenna), Andy Robertson - Scott McTominay, Billy Gilmour (79. Kenny McLean), Callum McGregor, John McGinn (90. Ryan Christie) - Che Adams (90. Lawrence Shankland)
Szwajcaria: Yann Sommer - Fabian Schaer, Manuel Akanji, Ricardo Rodriguez - Silvan Widmer (86. Leonidas Stergiou), Granit Xhaka, Remo Freuler (75. Vincent Sierro), Xherdan Shaqiri (59. Breel Embolo) - Michel Aebischer, Dan Ndoye (86. Zeki Amdouni), Ruben Vargas (75. Fabian Rieder)
Żółte kartki: Scott McTominay, Scott McKenna, John McGinn - Ricardo Rodriguez, Vincent Sierro
Sędzia: Ivan Kruzliak (Słowacja)