Serbia uratowana w ostatniej akcji meczu. Bramkarz poszedł w pole karne i padł gol! Dramat Słowenii (VIDEO)

Data dodania: 20-06-2024 16:48

Reprezentacja Słowenii był o krok, by zrobić ogromny krok do awansu z grupy Euro 2024. Drużyna Mateja Keza prowadziła w drugim spotkaniu Serbią do końca doliczonego czasu gry, ale po ostatnim rzucie rożnym meczu straciła gola i wygraną. Bohaterem Serbów okazał się Luka Jović. Walka w grupie C o przepustkę do 1/8 finału będzie bardzo zacięta.

W pierwszej kolejce Serbowie przegrali tylko 0:1 z Anglią, a Słoweńcy sprawili niespodziankę, tak się wydawało, remisując z Danią. Wydawało się, że ekipa Mateja Keza o kolejną zdobycz będzie miała trudno, a tymczasem po remisie z Danią, była o włos od wygrania z Serbią.

Słoweńcy zaczęli mecz bez kompleksów i zaatakowali. W 8. minucie groźnie uderzył Mlakar, lecz Rajković zatrzymał piłkę. Serbowie odpowiedzieli dopiero w 27. minucie. Po wrzutce Ilicia groźnie uderzył Vlahović, ale piłkę złapał Oblak.

4 minuty później kapitalną okazję mieli znowu Serbowie. Po wrzutce Tadicia ruszył Mitrović, ale minął się z piłką i nie wpakował futbolówki na 1:0 do siatki.

Słoweńcy odgryźli się jeszcze lepszą sytuacją. Do szczęścia zabrakło im centymetrów. W 38. minucie Elsnik uderzył mocno i trafił w słupek. Dobijał jeszcze Sesko, lecz nieznacznie nad poprzeczką. Co na to Serbowie? Mitrović w 42. minucie uderzył z pięciu metrów, ale Oblak był na posterunku.

Na początku II połowy przycisnęli Serbowie. W 47. minucie z szóstego metra kropnął Mitrović, ale znowu Oblak pokazał swoją bramkarską klasę. W 49. minucie mógł zaskoczyć go Bijol, który był blisko gola samobójczego, lecz na strachu się skończyło.

W 58. minucie mocnym strzałem postraszył Serbów Sesko. Rajković nie dał się zaskoczyć i przerzucił piłkę nad poprzeczką.

W 69. minucie Słoweńcy objęli prowadzenie. Po świetnej kontrze do dośrodkowania z lewej strony doszedł Karnicnik i strzelił na 1:0.

3 minuty później Serbowie byli bliscy wyrównania. Zivković posłał piłkę w pole karne, a Mitrović strzelił potężnie. Jednak tylko w poprzeczkę. W 83. minucie okazję miał z kolei Samardzić. Uderzył z dystansu, lecz obok słupka.

Serbowie szukali już wyrównania i dopięli swego. Już po upływie dodatkowego czasu gry Serbowie strzelili gola. W pole karne powędrował nawet bramkarz Rajković, ale piłka spadła nie na jego głową, a na czoło Luki Jovicia, który trafił na 1:1!

W tabeli Słowenia ma 2 punkty i w ostatniej kolejce zagra z Anglią, a Serbowie wywalczyli oczko i zmierzą się z Danią. Kto awansuje? Zapewne ten, kto swój mecz w 3. kolejce wygra.

Mecz grupy C Euro 2024, 20.06.2024, Allianz Arena (Monachium)
SŁOWENIA - SERBIA 1:1
Karnicnik 69 - Jović 90+5
Słowenia: Jan Oblak - Zan Karnicnik, Vanja Drkusic, Jaka Bijol, Erik Janza - Petar Stojanovic (76. Benjamin Verbic), Adam Gnezda-Cerin, Timi Maks Elsnik (90+1. David Brekalo), Jan Mlakar (64. Jon Gorenc Stankovic) - Andraz Sporar, Benjamin Sesko (76. Zan Vipotnik)
Serbia: Predrag Rajkovic - Milos Veljkovic, Nikola Milenkovic, Strahinja Pavlovic - Andrija Zivkovic (82. Veljko Birmancevic), Ivan Ilic, Dusan Tadic (82. Lazar Samardzic), Sasa Lukic (64. Sergej Milenkovic-Savic), Filip Mladenovic (46. Mijat Gacinovic) - Dusan Vlahovic (64. Luka Jovic), Aleksandar Mitrovic
Żółte kartki: Erik Janza, Zan Vipotnik - Filip Mladenovic, Sasa Lukic, Luka Jovic, Mijat Gacinovic
Widzów: 65000
Sędzia: Istvan Kovacs (Rumunia)