Krzysztof Piątek znowu to zrobił. Polski snajper otworzył kolejne konto bramkowe w tym sezonie (VIDEO)

Data dodania: 18-08-2024 18:53

Krzysztof Piątek strzelił kolejnego gola w tym sezonie. Polski napastnik Istanbul Basaksehir zdobył piątą bramkę w szóstym występie w bieżących rozgrywkach. Po trafieniach w europejskich pucharach posłał też piłkę w lidze.

Piątek do tej pory pokonywał bramkarzy rywali w eliminacjach Ligi Konferencji Europy, czyli La Fiority z San Marino i gruzińskiej Iberia 1999. Polak zdobył 4 bramki w 4 meczach (w 3 trafił do siatki).

W pierwszej kolejce Super Lig w tym sezonie dostał tylko 12 minut przeciwko Rizesporowi (1:1) i gola nie strzelił. W drugim ligowym występie już  tak. Polski snajper pokonał golkipera Alanyasporu w 17. minucie i dał swojej drużynie prowadzenie. Przed przerwą rywale odpowiedzieli jednak golami w 26. i 3. minucie doliczonego czasu gry i to oni prowadzili po I połowie.

W sumie bilans Piątka w Istanbul Basaksehirsporze to 42 mecze i 22 gole oraz 2 asysty.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">Took over where he left off last season, Krzystof Piatek!<br><br>First strike in the Süper Lig this season for Başakşehir&#39;s main man upfront, 5th strike in his 6th game in 24/25. ????????⚽️????<a href="https://t.co/C2Njg7mPFs">pic.twitter.com/C2Njg7mPFs</a></p>&mdash; Football in Türkiye ⚽️???????? (@FootyinTurkiye) <a href="https://twitter.com/FootyinTurkiye/status/1825210489133232371?ref_src=twsrc%5Etfw">August 18, 2024</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>