Drągowski to zrobił! Obronił rzut karny i to była podstawa do awansu Panathinaikosu

Data dodania: 29-08-2024 22:56

Bartłomiej Drągowski został bohaterem Panathinaikosu w rewanżowym meczu IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy z RC Lens. Polski bramkarz Koniczynek obronił rzut karny przy stanie 0:0, a potem jego koledzy strzelili dwa gole i Grecy zagrają w fazie ligowej.

Panathinaikos przegrał 1:2 we Francji, a w rewanżu już w 15. minucie Lens miał szansę podwyższyć wynik dwumeczu. Goście otrzymali rzut karny. Do piłki podszedł Florian Sotoca, ale szansę zmarnował. Jego strzał obronił Bartłomiej Drągowski.

Do przerwy było 0:0. Po zmianie stron Panathinaikos zaatakował i przechylił szalę z awansem na swoją stronę. Wyrównał w dwumeczu Facundo Pellistri w 62. minucie, a na 2:0 w rewanżu trafił Tete i Koniczynki zagrają w Lidze Konferencji Europy.