Robert Lewandowski zszedł z boiska z urazem. Nie tylko on. Inni liderzy reprezentacji Polski także z kłopotami

Data dodania: 05-09-2024 23:22

Robert Lewandowski w 72. minucie meczu ze Szkocją usiadł na murawie i po chwili został zmieniony. Wydawało się, że z powodu kłopotów zdrowotnych. I faktycznie po spotkaniu wygranym ostatecznie 3:2 selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz potwierdził, że kapitan kadry ma uraz.

Lewandowski w I połowie nie błyszczał, ale schodził na przerwę z asystą przy golu Szymańskiego i wykorzystanym karnym na 2:0 po faulu na Zalewskim. Kapitan strzelałby zapewne jedenastkę także w 97. minucie, ale nie było go już na boisku, gdy Zalewski po kolejnym faulu na sobie wpakował piłkę do bramki na 3:2. "Lewy" zszedł z boiska w 72. minucie. Chwilę wcześniej usiadł na murawie.

Po spotkaniu selekcjoner Michał Probierz przyznał, że Lewandowski doznał drobnego urazu. Trochę urazy, które były, skomplikowały nam sytuację, bo musieliśmy zrobić zmiany. Ale ważne, że pokazaliśmy charakter. Zszedł Robert Lewandowski, Piotrek Zieliński, Sebastian Szymański, a strzeliliśmy gola i fajnie, jedziemy teraz w dobrych nastrojach na kolejny mecz. Robert Lewandowski miał lekki uraz i jest taka faza sezonu, że nie można ryzykować - powiedział Probierz w rozmowie z TVP Sport.

Wszystko wskazuje na to, że Lewandowski będzie gotowy do gry w niedzielę. 0 20:45 Polska zmierzy się w 2. kolejce Dywizji A Ligi Narodów z Chorwacją na wyjeździe. Podobnie jak Szymański i Zieliński, których zmiany jak się okazało też wynikały z problemów zdrowotnych.