Leonardo Rocha show. Wielki derbowy rewanż Radomiaka za równie wysoką porażkę wiosną (VIDEO)

Data dodania: 20-09-2024 20:05

Leonardo Rocha strzelił trzy gole, a Radomiak Radom rozbił 4:0 Koronę Kielce w pierwszym piątkowym meczu 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zieloni zrewanżowali się kielczanom za porażkę w takich samych rozmiarach z kwietnia tego roku.

Radomiak miał problem w derbowych spotkaniach z Koroną w Ekstraklasie. Poniósł trzy porażki i zanotował remis. Nie zdołał wygrać. Aż do piątku.

W meczu 9. kolejki Ekstraklasy ekipa Bruno Baltazara dopięła swego i zrobiła to w wielkim stylu. Już przed upływem kwadrans gospodarze prowadzili 2:0. Wynik w 7. minucie otworzył Leonardo Rocha, a 5 minut później do bramki trafił Joao Peglow.

W obu przypadkach nie popisał się Xavier Dziekoński, ale przy pierwszej bramce zawalił też Pau Resta.

Radomiak wypracował sobie przewagę, ale nie odpuszczał, a Korona grała bardzo słabo i stanowiła tylko tło dla poczynań gospodarzy. Do przerwy kielczanie nie oddali nawet celnego strzału.

Po zmianie stron Radomiak ekspresowo podwyższył na 3:0. Po dośrodkowaniu Jana Grzesika piłkę głową do siatki posłał Rocha. Snajper gospodarzy zapisał na swoje konto 8. gola w 8. meczu tego sezonu, ale na tym nie poprzestał.

W 80. minucie Rocha skompletował hat-trick. Zimovski zagrał mu piłkę, a napastnik miejscowych balansem ciała oszukał obrońcę i huknął tak, że Dziekoński nie był w stanie uratować Korony. Zrobiło się 4:0!

Radomiak po tej wygranej ma 9 punktów w 8 meczach i jest na 10. pozycji. Korona również wywalczyła 9 oczek, ale w 9 spotkaniach i plasuje się na 12. lokacie. W następnej kolejce Radomiak jedzie do Zagłębia Lubin, a Koronę czeka wizyta Lecha Poznań.