Zmarnowała szansa Lechii. Beniaminek prowadził na terenie mistrza Polski, ale Jagiellonia odwróciła losy meczu (VIDEO)

Data dodania: 21-09-2024 17:10

Jagiellonia Białystok, mistrz Polski, namęczył się w meczu u siebie z Lechią Gdańsk. Ekipa Adriana Siemieńca nie spisuje się dobrze w sezonie, w którym broni tytułu i przegrywała u siebie z beniaminkiem 1:2, ale w ciągu 4 minut odwróciła wynik i wygrała.

Jaga w ostatnim meczu została zdemolowana przez Lecha Poznań. Mistrz uległ aktualnemu liderowi tabeli aż 0:5. Lechia do gry w Białymstoku przystąpiła z kolei po dwóch zwycięstwach i liczyła na podtrzymanie passy spotkań ze zdobytymi punktami.

Początek spotkania przy Słonecznej w Białymstoku nie był dla Lechii łatwy. Już na początku Jaga zaatakowała i szybko gospodarze chcieli rzutu karnego, ale sędzia Jarosław Przybył uznał, że Kristoffer Hansen nie był faulowany przez Tomasa Silvę. W 5. minucie Hansen znowu był w polu karnym, oddał strzał i nie trafił w bramkę. Potem Norweg uderzył raz jeszcze i tym razem Szymon Weirauch musiał interweniować.

W końcu Jagiellonia objęła prowadzenie. W 13. minucie Joao Moutinho zagrał do Tomasa Silve i zrobiło się 1:0. Radość kibiców gospodarzy nie trwała długo, bo już w 16. minucie odpowiedziała Lechia. Goście zagrali składną akcję, piłka od Chłania trafiła do Meny, a ten wyłożył do Wjunnyka i Ukrainiec z bliska wpakował piłkę do siatki.

Lechia po wyrównaniu ruszyła do ataków. Najlepszą okazję miała w doliczonym czasie I połowy. Oko w oko z Abramowiczem stanął Mena, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Jagiellonii.

Po zmianie stron działo się jeszcze więcej. Lechia kontynuowała niezłą grę i miała przewagę, którą udokumentowała przed upływem pierwszego kwadransa po przerwie. Zanim jednak na 2:1 podwyższył płaskim strzałem Maksym Chłań, to okazję miała Jaga. Weirauch nogą obronił uderzenie aktywnego Hansena.

Jagiellonia znalazła się pod ścianą. Musiała zaatakować, by nie przegrać w beniaminkiem, ale nie minął kwadrans i zrobiło się 2:2. Wyrównał w 72. minucie Jesus Imaz. Duma Podlasia ruszyła za ciosem i wywalczyła rzut karny. Jedenastkę sprokurował Pllana, a wykorzystał pewnie Mateusz Skrzypczak.

Lechia nie zdołała się podnieść po tych ciosach i przegrała w Białymstoku 2:3. Po 8 meczach Jagiellonia ma 15 punktów i wskoczyła na 5. miejsce. Z kolei Lechia z 8 oczkami zajmuje dopiero 16. lokatę. Już w środę Jagiellonia zagra zaległy mecz z Motorem Lublin, a następnie w 10. kolejce zmierzy się z Piastem Gliwice. Lechię czeka wizyta Widzewa Łódź.