Dominik Marczuk strzelił debiutanckiego gola w MLS. Zimna krew Polaka pod bramką (VIDEO)

Data dodania: 22-09-2024 10:27

Dominik Marczuk strzelił swojego pierwszego gola na boiskach Major League Soccer. Sprowadzony latem z Jagiellonii Białystok skrzydłowy otworzył wynik spotkania Realu Salt Lake City z Portland Timbers.

Marczuk zaczął spotkanie w pierwszym składzie i już w 10. minucie strzelił gola na 1:0 dla Realu. Polak przyjął piłkę w polu karnym, ograł rywala i posłał piłkę do siatki. W 4 występach w MLS ma już gola i asystę.

Potem gospodarze podwyższyli prowadzenie po strzale Diego Luny z 22. minuty. Gości za odrabiania strat wzięli się po przerwie. W 62. minucie Antony Alves strzelił gola kontaktowego, a w 76. minicie wyrównał Evander. W doliczonym czasie gry Goncalves przywrócił Real na prowadzenie, ale po chwili Rodriguez uratował gościom remis.

Real Salt Lake zajmuje 2. miejsce w tabeli konferencji zachodniej. Wywalczył 51 punktów w 30 meczach. Portland Timbers z 44 oczkami plasuje się na 8. lokacie.