Zagłębie drugi rok z rzędu przyjęło pięć goli w Częstochowie. Raków zadał kilka ciosów w końcówce (VIDEO)

Data dodania: 22-09-2024 17:44

Aż pięć goli zaaplikował Raków Częstochowa swojemu rywalowi w 9. kolejce. Medaliki rozbiły ostatecznie 5:1 Zagłębie Lubin, chociaż długo wynik był "na styku" i dopiero w końcówce ekipa Marka Papszuna odjechała Miedziowym.

Raków w poprzednim sezonie rozbił Zagłębie u siebie 5:0. Tym razem wygrał tylko trochę mniej efektownie, ale też w innych okolicznościach, bowiem w listopadzie 2023 roku do przerwy było 2:0, po 54 minutach było 4:0, a ostatni gol padł w 66. minucie.

Ekipa Marka Papszuna w niedzielę objęła prowadzenie w 10. minucie. Władysław Koczerhin dostał dobre podanie po składnej akcji zespołu i płaskim strzałem strzelił na 1:0. Raków zdobył bramkę, ale miał sporo kłopotów i goście zdołali wyrównać. W 34. minucie kapitalnym uderzeniem popisał się Marek Mróz. Kacper Trelowski nie miał szans wybić tej piłki.

Po przerwie Raków szybko wrócił na prowadzenie. W 54. minucie piłka dotarła w polu karnym do Jonatana Brauta Brunesa i kuzyn Erlinga Haalanda strzelił na 2:1. Zagłębie szybko mogło wyrównać, sędzia podyktował nawet rzut karny dla gości, ale po analizie VAR cofnął tę decyzję.

W ostatnich 10 minutach Raków zdemolował Miedziowych. W 82. minucie rosnącą od pewnego czasu przewagę gospodarzy udokumentował Gustav Berggren, który wykorzystał podanie od Patryka Makucha, który pokonał kilkadziesiąt metrów i zagrał do Szweda. Potem jeszcze do siatki trafili Eric Otieno oraz ponownie Berggren i skończyło się 5:1 dla częstochowian.

Raków w  tabeli wskoczył na 3. miejsce. Ma 17 punktów i jest tylko za Lechem (22 oczka) oraz Cracovią (19 punktów). Zagłębie plasuje się na 16. lokacie, czyli w strefie spadkowej. Ma tylko 8 punktów. W następnej kolejce Raków podejmie Puszczę Niepołomice, a Zagłębie zagra u siebie z Radomiakiem.