Robert Lewandowski już z dubletem w meczu LaLiga. Powinien być hat-trick, ale Polak zmarnował rzut karny. Barcelona wygrała wysoko (VIDEO)

Data dodania: 22-09-2024 19:03

Robert Lewandowski strzelił dwa gole w meczu 6. kolejki z Villarreal. Polski snajper trafił do siatki w pierwszej połowie wyjazdowego spotkania. W drugiej połowie "Lewy" miał szansę na hat-trick, ale zmarnował rzut karny. Barcelona wygrała ostatecznie na Estadio de la Ceramica aż 5:1.

Lewandowski w tym sezonie jest w bardzo dobrej dyspozycji. Sezon w LaLiga zaczął od dwóch bramek przeciwko Valencii, a potem trafił raz z Athletic Bilbao. Następnie wpakował piłkę do siatki także w 4. kolejce w starciu z Realem Valladolid. Nie udało mu się pokonać jedynie bramkarzy Rayo Vallecano oraz Girony.

W starciu z Villarreal Lewandowski już do przerwy dwukrotnie pokonał Diego Conde. Polski napastnik dał Dumie Katalonii prowadzenie w 20. minucie po świetnym podaniu Pablo Torre.

Kwadrans później Lewandowski zdobył drugą bramkę i FC Barcelona prowadziła 2:0, ale szybko Ayoze Perez strzelił gola kontaktowego - w 38. minucie.

W 50. minucie piłkę do siatki wpakował Pepe, ale po raz drugi w tym spotkaniu, wcześniej w 8. minucie po strzale Pino, sędziowie nie uznali gola Villarreal. 8 minut później Torre podwyższył prowadzenie Barcelony na 3:1.

W 66. minucie kolejnego gola w tym spotkaniu powinien strzelić Robert Lewandowski. Polski snajper podszedł do piłki ustawionej na 11. metrze, by wykonać rzut karny. "Lewy" uderzył, ale trafił w słupek. To jego druga zmarnowała jedenastka w LaLiga. W sezonie 2022-2023 nie trafił w spotkaniu z UD Almeria.

2 minuty po tym pudle Lewandowskiego piłka znowu wpadła do siatki FC Barcelona i kolejny gol nie został uznany. Tym razem z powodu spalonego anulowano bramkę Barry'ego. W 75. minucie Duma Katalonii zdobyła bramkę na 4:1 po strzale Raphinhy, a w 83. minucie Brazylijczyk zamknął wynik na 5:1 po kapitalnym zagraniu do Lamine'a Yamala.

FC Barcelona po 6 kolejkach jest liderem LaLiga z kompletem punktów. Villarreal z 11 oczkami plasuje się na 5. lokacie. Robert Lewandowski ma na koncie 6 goli i lideruje strzelcom, ale tylko o jedno trafienie wyprzedza klubowego kolegę Raphinhę i jest o 2 bramki przed Kylianem Mbappe oraz Ayoze Perezem.