Lech nie zwalnia tempa. Śląsk postawił mur, ale liderowi udało się go sforsować (VIDEO)

Data dodania: 22-09-2024 19:40

Lech Poznań odniósł piąte zwycięstwo z rzędu, a siódme w sezonie i z 22 punktami w 9 meczach jest liderem PKO BP Ekstraklasy. Kolejorz w niedzielę nie miał łatwo w starciu z zamykającym tabelę Śląskiem Wrocław. Wicemistrz Polski przyjechał do Wielkopolski, by nie przegrać, nastawił się na defensywę i nie był daleko od osiągnięcia swojego celu.

Lech oczywiście od początku nastawił się na grę ofensywną i szukał szybkiego złamania rywala. Kolejorz atakował, próbując skruszyć zielony mur. Gospodarzom brakowało trochę szczęścia w tych natarciach. W 24. minucie po strzale Milicia piłka została zbita ma słupek, z kolei poprawkę Szymczaka zablokowali obrońcy.

Do przerwy gole nie padły i fani przy Bułgarskiej mogli być rozczarowani. Po zmianie stron spodziewali się dalszych ataków gospodarzy i czekali na gola ekipy Nielsa Frederiksena. W końcu się udało. W 68. minucie Joel Pereira dośrodkował, Bryan Fiabema zgrał do Szymczaka, a ten odwrócił się i strzelił, trafiając do bramki Rafała Leszczyńskiego.

Potem Śląsk próbował nieśmiało wyrównać - blisko był Jezierski, który został zablokowany, a Lech szukał okazji do podwyższenia wyniku, ale drugiego ciosu nie zadał.

Lech wygrał 1:0 i jest liderem z 22 punktami, mając 3 punkty przewagi nad Cracovią i 5 nad Rakowem Częstochowa. Śląsk z 4 oczkami zamyka tabelę. W następnej kolejce Lech zagra z Koroną w Kielcach, a Śląsk jedzie do Motoru Lublin.