"Na zachodzie sobie poradzili". Wstrząsające obrazki z derbowego meczu. Powiało grozą (VIDEO)

Data dodania: 23-09-2024 10:01

Co jakiś czas słychać w Polsce hasło "na zachodzie sobie poradzili" w kontekście wybryków kibiców na naszych stadionach. Tymczasem równie regularnie w różnych częściach Europy dochodzi do skandalicznych wydarzeń z udziałem kibiców. W niedzielę dantejskie sceny rozgrywały się w czasie derbów Wiednia.

W derbach austriackiej stolicy Rapid pokonał Austrię 2:1 po golach Beljo w 23. minucie i Seidla w 60. minucie - rywale odpowiedzieli trafieniem Grubera w 45. minucie.

Więcej niż o piłkarskim aspekcie spotkania mówiło się jednak o tym, co wydarzyło się z udziałem kibiców. W pewnym momencie żywiołowy i gorący doping przerodził się w agresję i atak na kibiców rywali. Fani Rapidu wpadli na murawę i ruszyli w stronę sektorów zajmowanych przez kibiców Austrii. Chuligani Rapidu zaczęli obrzucać przeciwników racami. Zrobiło się mocno nerwowo, bo na murawie pojawili się za chwilę także zamaskowani kibice Austrii. Doszło do starć, ale na szczęście szybka i skuteczna interwencja policji oraz służb mundurowych nie pozwoliła na poważniejsze zamieszanie.

Oba wiedeńskie kluby czeka teraz zapewne kara. Wydaje się jednak, że poważniejsze konsekwencje poniesie Rapid, bo to wybryk jego kibiców doprowadził do całej sytuacji i przerwania na pewien czas meczu.