Kontuzja Kyliana Mbappe? Carlo Ancelotti wyjaśnił całą sprawę po meczu z Deportivo Alaves

Dodał: kk
Data dodania: 25-09-2024 8:36
screen (Real Madrid com)

We wtorkowym spotkaniu LaLiga EA Sports Real Madryt pokonał na Santiago Bernabeu Deportivo Alaves 3:2. Czy Kylian Mbappe doznał kontuzji? Carlo Ancelotti wyjaśnił całą sprawę.

Wtorkowe spotkanie w LaLiga EA Sports Real Madryt zaczął kapitalnie, bo już w 1. minucie po znakomitej akcji i podaniu Viniciusa Juniora na listę strzelców wpisał się Lucas Vazquez, który płaskim strzałem z pola karnego nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali.

W 40. minucie Kylian Mbappe rozpoczął akcję piętką i podał do Jude Bellinghama, ten mu wystawił piłkę, a Francuz minął rywala i wpakował piłkę do siatki przeciwnika. Potem do tego bramkę dołożył jeszcze Rodrygo, który sam rozwiązał całą sprawę. Brazylijczyk wbiegł w pole karne i uderzył nie do obrony. Dla rywali gole wywalczyli Carlos Benavides, a także Kike.

Kontuzja Mbappe?

W 80. minucie Kylian Mbappe zszedł z boiska. Zawodnik sam poprosił o zmianę. Nic poważnego mu się nie stało. Sytuację po spotkaniu wyjaśnił Carlo Ancelotti, trener “Królewskich”.

- Był trochę obciążony i poprosił mnie o zmianę, aby uniknąć problemów - twierdzi Carlo Ancelotti.

Jak na razie Kylian Mbappe rozegrał w Realu Madryt 8 spotkań (6 bramek i 1 asysta).

Źródło: Realmadrid.com