Jagiellonia i Motor odrobiły zaległości. Fatalny błąd bramkarza ustawił mecz i przyczynił się do porażki (VIDEO)

Data dodania: 25-09-2024 21:22

Jagiellonia Białystok wygrała zaległy mecz 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Mistrz Polski pokonał 2:0 na wyjeździe beniaminka Motor Lublin.

Jaga już w 4. minucie objęła prowadzenie, bo fatalnie zachował się Ivan Brkić. Bramkarz Motoru źle przyjął piłkę, zabrał mu ją Kristoffer Hansen i zagrał do Tarasa Romanczuka, który dopełnił formalności.

Jagiellonia strzeliła gole, ale straciła napastnika. Po zderzeniu z Sebastianem Rudolem boisko z rozciętą głową opuścić musiał Lamine Diaby-Fadiga.

Motor szukał wyrównania i był bliski szczęścia. W 25. minucie piłka wpadła nawet do bramki gości, ale Samuel Mraz był na spalonym i po analizie VAR gola anulowano. Później w poprzeczkę trafił Król.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie i Jagiellonia prowadziła. Po zmianie stron Duma Podlasia po raz drugi szybko trafiła Motor. W 50. minucie piłkę do bramki wpakował Hansen i dał gościom zwycięstwo.

W tabeli po odrobieniu zaległości Jagiellonia ma 18 punktów i jest na 3. miejscu. Motor z 9 oczkami plasuje się na 12. lokacie. W 10. kolejce Jagę czeka wyjazd do Piasta Gliwice, a beniamienk podejmie zamykający tabelę Śląsk Wrocław.