Robert Lewandowski nie do zatrzymania. Wykorzystał błąd bramkarza i strzelił kolejnego gola w FC Barcelona (VIDEO)

Data dodania: 25-09-2024 21:42

Robert Lewandowski jest w wysokiej formie, a to przekłada się na kolejne trafienia w barwach FC Barcelona. W środowym meczu z Getafe polski napastnik zdobył bramkę na 1:0 dla Dumy Katalonii.

Lewandowski w siódmym ligowym meczu w tym sezonie strzelił swojego siódmego gola. Polski snajper tym samym zanotował w sumie już 66. bramkę w barwach FC Barcelona, w których rozegrał 103 spotkania.

W starciu z Getafe Lewandowski posłał piłkę do siatki w 19. minucie. Polak do piłki po tym, jak fatalną interwencję zanotował Soria. Barcelona zagrała akcję przez Yamala, który urwał się na skrzydle i podał do Kounde, który dośrodkował. Soria powinien przejąć piłkę, ale zachował się koszmarnie i Lewandowski skorzystał na jego błędzie.

Lewandowski zagrał do 76. minuty. Zszedł z boiska przy stanie 1:0. Zastąpił go Pedri. Ostatecznie trafienie Polaka okazało się jedynym w tym spotkaniu i dało FC Barcelona 7. zwycięstwo w 7. meczu LaLiga w tym sezonie. Duma Katalonii z kompletem punktów jest liderem z 4 oczkami przewagi nad Realem Madryt.

Lewandowski z 7 golami jest liderem klasyfikacji strzelców, wyprzedzając o 2 bramki Raphinhę, klubowego kolegę i asa Realu Madryt, Kyliana Mbappe.