Sensacja w Pucharze Polski. Raków poległ na pierwszej przeszkodzie. Piast i Korona awansowały po rzutach karnych (VIDEO)

Data dodania: 25-09-2024 21:55

Raków Częstochowa już na pierwszej przeszkodzie potknął się w Pucharze Polski i odpadł z rozgrywek. Ekipa Marka Papszuna mierzyła się na wyjeździe z Miedzią Legnica i przegrała po serii rzutów karnych.

W poprzednim sezonie Raków odpadł w 1/4 finału z Piastem Gliwice. Teraz Medaliki pożegnały się z rozgrywkami już w I rundzie. Odpadły z trzecim zespołem I ligi, Miedzią Legnica.

Marek Papszun wystawił mocny skład i liczył, że jego zespół, w którym od początku z mniej eksploatowanych zawodników wystąpili Adriano i Barath szybko rozstrzygnie losy rywalizacji. Dobrą okazję miał w I połowie Michael Ameyaw, w poprzeczkę trafił Patryk Makuch i to by było na tyle.

Po przerwie też nie udało się wyłonić zwycięzcy tego spotkania. Raków miał przewagę, ale Miedź grała dobrze w defensywie i nie pozwalała faworytowi na zbyt wiele. Najbliżej szczęścia goście byli w doliczonym czasie gry, gdy w słupek uderzył Jesus Diaz.

W dogrywce gole także nie padły i o wszystkim musiały decydować rzuty karne. W nich na początek nie trafił Svarnas, ale w 3. serii pomylił się Hartherz. Raków mógł wyjść na prowadzenie, lecz nie trafił Jean Carlos Silva. Potem już piłkarze się nie mylili i Miedź wygrała karne 4:3, awansując do 1/16 finału Pucharu Polski. Raków za burtą.

Mecz I rundy Pucharu Polski
MIEDŹ LEGNICA - RAKÓW CZĘSTOCHOWA 0:0, karne: 4:3

karne: 0:0 Strátos Svárnas - nad bramką, 1:0 Benedik Mioč, 1:1 Milan Rundić, 2:1 Marcel Mansfeld, 2:2 Władysław Koczerhin, 2:2 Florian Hartherz - obroniony, 2:2 Jean Carlos Silva - obok bramki, 3:2 Bartosz Bida, 3:3 Gustav Berggren, 4:3 Krzysztof Drzazga
Miedź: 31. Mateusz Abramowicz - 17. Michael Kostka, 5. Adnan Kovačević, 3. Mateusz Grudziński, 26. Florian Hartherz - 6. Jacek Podgórski (113. 7. Bartosz Bida), 14. Kamil Drygas (69, 22. Iwo Kaczmarski), 8. Chuca (79. 27. Juliusz Letniowski), 10. Benedik Mioč, 98. Kamil Antonik (69. 11. Krzysztof Drzazga) - 9. Wiktor Bogacz (79. 95. Marcel Mansfeld)
Raków: 1. Kacper Trelowski - 2. Ariel Mosór (68. 5. Gustav Berggren), 4. Strátos Svárnas, 3. Milan Rundić - 7. Fran Tudor (91. 21. Dawid Drachal), 23. Péter Baráth, 30. Władysław Koczerhin, 19. Michael Ameyaw, 84. Adriano Amorim (78. 15. Jesús Díaz; 90. 91. Tomasz Walczak), 26. Erick Otieno - 9. Patryk Makuch (46. 20. Jean Carlos Silva)
Żółte kartki: Antonik, Podgórski, Kostka - Baráth, Mosór, Díaz, Berggren
Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)
Widzów: 3553

Do kolejnej rundy awansował w środę też Piast Gliwice, który po szalonym meczu wygrał karnymi z Hutnikiem Kraków. Ekipa Aleksandara Vukovicia prowadziła 2:0 po golach Piaseckiego z 7. minuty i Kostadinova z 40. minuty, ale Szabłowski trafieniem z 80. minuty i Bielych z 87. minuty doprowadzili do dogrywki. W niej Piast wrócił na prowadzenie po karnym wykorzystanym przez Felixa w 110. minucie, lecz Bielych znowu wyrównał w 117. minucie. W serii rzutów karnych strzelający jako trzeci w Hutniku Hoyo-Kowalski nie pokonał bramkarza i Piast wygrał jedenastki 5:3!

HUTNIK KRAKÓW - PIAST GLIWICE 3:3, karne: 3:5
Karol Szablowski 80, Jewhenij Bełycz 87, 117 - Fabian Piasecki 7, Tihomir Kostadinov 40, Jorge Félix 110 k.
karne: 0:1 Grzegorz Tomasiewicz, 1:1 Jewhenij Bełycz, 1:2 Jorge Félix, 2:2 Michał Głogowski, 2-3 Miłosz Szczepański, 2:3 Daniel Hoyo-Kowalski - poprzeczka, 2:4 Arkadiusz Pyrka, 3:4 Łukasz Kędziora, 3:5 Tomáš Huk
Hutnik: 1. Dorian Frątczak - 23. Jerzy Tomal (46. 20. Michał Zięba), 4. Łukasz Kędziora, 45. Daniel Hoyo-Kowalski, 3. Filip Jania (79. 15. Oliwier Soprych) - 11. Wojciech Słomka, 8. Patrik Mišák (71. 21. Karol Szablowski), 64. Marcel Górski, 6. Maciej Urbańczyk, 22. Mateusz Sowiński (61. 9. Jewhenij Bełycz) - 70. Kacper Pietrzyk (46. 77. Michał Głogowski)
Piast: 33. Karol Szymański - 22. Tomasz Mokwa, 3. Miguel Muñoz, 4. Jakub Czerwiński (46. 5. Tomáš Huk), 36. Jakub Lewicki - 23. Szczepan Mucha (87. 77. Arkadiusz Pyrka), 17. Filip Karbowy (60. 20. Grzegorz Tomasiewicz), 96. Tihomir Kostadinov, 30. Miłosz Szczepański - 70. Andréas Katsantónis (60. 7. Jorge Félix), 9. Fabian Piasecki (46. 39. Maciej Rosołek)
Żółte kartki: Górski, Kędziora - Karbowy, Piasecki, Szymański
Sędziował: Damian Kos (Gdańsk)

Awansowała też Korona Kielce, która karnymi pokonała Stal Mielec. W starciu ekstraklasowiczów gospodarze prowadzili od 15. minuty, ale Stal wyrównała w 83. minucie. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a w karnych Korona wygrała 4:3, bo Rafał Mamla obronił uderzenia Ravve Assayaga i Fryderyka Gerbowskiego, a u miejscowych pomylił się tylko Jakub Konstantyn.

KORONA KIELCE - STAL MIELEC 1:1, karne: 4:3
Pau Resta 15 - Robert Dadok 83
karne: 0:1 Krzysztof Wołkowicz, 1:1 Pedro Nuno, 1:2 Mateusz Matras, 2:2 Miłosz Trojak, 2:2 Ravve Assayag - obroniony, 2:2 Jakub Konstantyn - obroniony), 2:2 Fryderyk Gerbowski - obroniony, 3:2 Konrad Matuszewski, 3:3 Robert Dadok, 4:3 Wiktor Długosz
Korona: 87. Rafał Mamla - 71. Wiktor Długosz, 2. Dominick Zator, 24. Bartłomiej Smolarczyk, 5. Pau Resta (91. 66. Miłosz Trojak), 6. Marcel Pięczek (74. 3. Konrad Matuszewski) - 7. Dawid Błanik (70. 27. Pedro Nuno), 10. Shuma Nagamatsu, 88. Wojciech Kamiński, 17. Mariusz Fornalczyk (70. 19. Jakub Konstantyn) - 9. Jewgienij Szykawka (74. 99. Daniel Bąk)
Stal: 39. Jakub Mądrzyk - 27. Alvis Jaunzems (76. 96. Robert Dadok), 18. Piotr Wlazło (62. 40. Pétros Bangaliánis), 21. Mateusz Matras, 15. Marvin Senger, 11. Krzysztof Wołkowicz - 10. Maciej Domański (46. 44. Serhij Krykun), 20. Karol Knap, 8. Kōki Hinokio (46. 19. Dawid Tkacz), 32. Fryderyk Gerbowski - 17. Ilja Szkurin (62. 9. Ravve Assayag)
Żółte kartki: Szykawka, Kamiński, Długosz, Matuszewski - Wlazło, Tkacz
Sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń)
Widzów: 6053

Dalej grają tez Ruch Chorzów (2:0 z Podhalem Nowy Targ), Avia Świdnik (2:2 po 90 minutach, 3:3 po dogrywce i 6:5 w karnych z Polonią Bytom), Lechia Zielona Góra (2:0 z Concordią Elbląg), Siarka Tarnobrzeg (4:1 ze Starem Starachowice), Polonia Warszawa (2:1 z Chrobrym Głogów), MKS Kluczbork (2:1 z Unią Swarzędz), Olimpia Grudziądz (4:2 z GKS Tychy), Wigry Suwałki (3:1 po dogrywce, 1:1 po 90 minutach ze Świtem Skolwin), Lech II Poznań (0:0 i 5:3 w karnych z LKS Barycz Sułów), Puszcza Niepołomice (1:1 i 10:9 w karnych z Górnikiem Łęczna), Arka Gdynia (1:1 po 90 minutach, 2:2 po dogrywce i 3:2 w karnych ze Stalą Stalowa Wola) oraz Chojniczanka Chojnice (3:2 ze Zniczem Pruszków).