Legia znowu rozczarowała. Niewiele drgnęło w grze Wojskowych. Wstydliwy remis przy Łazienkowskiej 3 (VIDEO)

Data dodania: 28-09-2024 22:06

Kolejny mecz bez zwycięstwa Legii Warszawa przybliża Goncalo Feio do otrzymania dymisji? W spotkaniu z Górnikiem Zabrze, po przegranych z Rakowem Częstochowa i Pogonią Szczecin, Wojskowi zremisowali 1:1. Niby coś w ich grze lekko drgnęło, ale to było za mało, by odnieść zwycięstwo.

Legia rozczarowuje. Wymyślony na następcę Kosty Runjaicia kontrowersyjny Goncalo Feio nie może swojej przygody przy Łazienkowskiej 3 zaliczyć póki co do udanych. W sobotę przyjechał do Warszawy Górnik, który w tygodniu zagrał dogrywkę w Pucharze Polski i wydawał się łatwym rywalem dla miejscowych.

Już w pierwszej akcji kontuzji nabawił się Manu Sanchez, który wykonał zły wślizg na murawie, podwinęła mu się noga i musiał opuścić boisko. W jego miejsce wszedł Paweł Olkowski.

W 10. minucie dwa błędy popełnił Luquinhas. Najpierw sfaulował jednego z rywali i sprokurował rzut wolny, a po chwili po zagraniu ze stałego fragmentu gry zachował się jeszcze dziwniej i goście mieli rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Kamil Lukoszek i pokonał Kacpra Tobiasza.

Legia ruszyła do ataku. Szukała sobie okazji do wyrównania. Prym wiódł Ruben Vinagre, ale jego strzał z dystansu nie trafił do celu. Z kolei Kacper Chodyna z wolnego posłał piłkę nad poprzeczką.

W 36. minucie Legia wyrównała. Vinagre dośrodkował z rzutu wolnego, znalazł piłką Radovana Pankova, a Serb świetnie uderzył głową i trafił na 1:1.

Legia grała nieźle, budowała niezłe akcje na małej przestrzeni, szybko wymieniając piłkę, ale nie stwarzała zagrożenia. Bardzo dobrze prezentował się w środku pola Oyedele, który potrafił przyspieszać grę.

Do przerwy było 1:1, a po zmianie stron Legia próbowała zdominować Górnika i przez moment się to udało. Potem gra się wyrównała. Górnik miał swoje okazje po uderzeniach Podolskiego - zablokowany przez Kapudadiego i Furukawy - strzelił obok słupka. Ostatecznie gole nie padły i przy Ł3 skończyło się remisem 1:1.

Legia po 10 meczach ma 15 punktów i jest w tabeli na 7. lokacie. Górnik z 12 oczkami plasuje się na 9. lokacie. W następnej kolejce Legia jedzie do mistrzowskiej Jagiellonii Białystok, a zabrzanie podejmą Zagłębie Lubin.